S pětapadesáti góly historicky nejlepší střelec české fotbalové reprezentace ve čtvrtek navštíví Dvůr Králové nad Labem. O koho že jde? Ano, tušíte správně. Do podkrkonošského města zavítá Jan Koller (49).

Slavný Dino, rodák ze Smetanovy Lhoty, dorazí do královédvorského kina Svět, kde zítra od 19 hodin bude promítán dokumentární film s názvem Jan Koller – Příběh obyčejného kluka. A jeho hlavní protagonista v sále nebude chybět. Těší se, což ostatně prozradil v krátkém rozhovoru pro Krkonošský deník.

Honzo, jak jste zatím spokojen s ohlasy na váš zfilmovaný příběh?

Musím říct, že spokojen samozřejmě jsem. S kým jsem se zatím bavil, tomu se film líbil. Kamarádi a známí mi navíc říkají, že je celý dokument i skvělou motivací pro jejich děti, ohlasy tak mám vesměs pozitivní.

Jan KollerJan KollerZdroj: denik.czByl jste pochopitelně nedílnou součástí natáčení. Hádám, že nelitujete, kolik času vám to sebralo?

Určitě nelituji. Příprava nám zabrala přibližně dva roky a bylo to opravdu náročné. Hlavně organizačně. Natáčení probíhalo mimo jiné i v době tvrdého lockdownu spojeného s covidem, nebylo to jednoduché všechno zvládnout. Myslím ale, že finální produkt se povedl.

Není tajemstvím, že fotbal stále ještě hrajete. Jak dlouho plánujete vydržet?

Tak pravda, na okresní úrovni ještě hraji, k tomu se účastním zápasů s bývalými hráči Borussie Dortmund a čas od času hrajeme i nějaké charitativní zápasy po Česku. Snažím se udržovat, dělám i jiné sporty, ale s přibývajícím věkem je to stále náročnější a náročnější. Momentálně funguju, ale jak dlouho vydržím, to si netroufnu odhadnout.

Premiéra filmu v kinech proběhla v polovině srpna. Kolikrát jste už svůj příběh viděl?

Poprvé jsem jej viděl ještě před jeho finální verzí, pak jsem byl na premiéře a potřetí jsem se zúčastnil jeho slovenské premiéry. Vícekrát už jsem se na něj ale dívat nemohl. Když tahle přijedu na nějakou besedu, mrknu na začátek, ale celý už jej vidět nemusím (usmívá se).

Jan Koller
Jan Koller: Mám problémy se srdcem. Už nejsem ten obávaný kanonýr

Ve čtvrtek dorazíte do Dvora Králové nad Labem. Proč právě sem?

Ve Dvoře bydlí můj kamarád a dorazím za ním dá se říct na revanš. Nejedu sám, přijedeme i s kamarády, kteří ve filmu vystupují. Návštěvu jsme si plánovali a je fajn, že jsme ji teď mohli spojit s promítáním filmu. Krásně se to sešlo.

Jan KollerJan KollerZdroj: denik.czPřislíbil jste autogramiádu a besedu s diváky. Jak bude probíhat?

Počítám s tím, že se v kině sejdeme asi hodinku před samotným promítáním filmu. Kdo bude chtít, s tím se vyfotím, podepíšu se a následovat bude krátká beseda. Některé otázky na mě má připravené kamarád, rád odpovím i přítomným divákům.

Už jste někdy ve Dvoře Králové nad Labem, třeba s rodinou, byl?

Ano samozřejmě. Byli jsme několikrát v místní ZOO, ve Dvoře Králové nad Labem to dobře znám.

Místní kino je jen pár metrů od fotbalového stadionu? Neplánujete se jít podívat i tam? Třeba byste si tu i díky kamarádovi mohl někdy zahrát.

Teď asi návštěva stadionu v plánu nebude, ale když by se tu nějaký exhibiční nebo charitativní zápas naplánoval, určitě rád přijedu.