V první polovině koncertu zazní orchestrální fantazie složená ze známých melodií z opery Prodaná nevěsta jako připomínka výročí 200 let od narození Bedřicha Smetany a dále hudba Zdeňka Fibicha, Vítězslavy Kaprálové či Oskara Nedbala.

Druhá polovina koncertu pak bude vyhrazena české filmové hudbě, ve které orchestr zahraje melodie z klasických českých filmů a seriálů jako jsou Kolja, Pyšná princezna, Cirkus Humberto, Tajemství hradu v Karpatech nebo Krakonoš a lyžníci.

Ve Vrchlabí letos poprvé zájemci mohou navštívit, v hudebním světě oblíbený, tzv. LEKTORSKÝ ÚVOD. Ředitel Kulturního domu Střelnice Vladimír Jindra k této novince uvedl: ,,Už dlouho jsem nad touto možností přemýšlel, ale přiznám se, před zahájením akce je vždy tolik věcí, které je potřeba řešit, že na cokoli jiného nezbývá ani energie, ani čas. Letos to ale změníme a nabídneme posluchačům, tedy těm, kteří příjdou o něco dřív do sálu, možnost vyslechnout si od dirigenta a dalších členů PSO doplňující informace ke skladbám, autorům a jistě i nějaká zákulisní doporučení, jak hlouběji pochopit dramaturgii večera."

Koncert se ve Vrchlabí koná v sobotu 11. května od 19.00.