Scénář podle jejího blogu Kafe a cigárko napsala Petra Soukupová. Seriál uvede již během tohoto měsíce internetová televize Stream.cz. V hlavních rolích se kromě Marie objeví také Jan Cina, Hana Vágnerová, Milan Šteindler, Petr Vančura, Iva Pazderková a další.

„Je to produkční masakr. Chvíli trvalo, než jsme vůbec našli režiséra, který by do toho šel. V seriálu je skoro padesát obsazených rolí,“ říká autorka blogu Marie Doležalová.

O herecké obsazení se staral vybraný tým odborníků. „Vytvořili jsme tvůrčí tým, do něhož pat řil pan režisér Jirka Novák, já, a Vítek Bělobradský, kameraman a produkční v jedné osobě, pan kameraman a také pan produkční. Chtěli jsme, aby to bylo vtipné, hledali jsme komediální herce, kteří se nám líbí. Jasnou volbou byl Honza Cina, se kterým se známe už ze střední školy,“ popisuje výběr herců Marie.

„Na tuhle roli jsem se záměrně nepřipravoval, i když většinou to u mě nebývá zvykem. Je to poprvé, co hraji sám sebe. Je to divné a vlastně vůbec nevím, jak se to dělá. Chci být autentický a sám jsem zvědav, jak to bude vypadat. Maruška do scénáře, i když by na to měla plné právo, moc nezasahuje, ale třeba mi řekne, jak mám být správný Honza Cina. Samozřejmě jí poslechnu,“ vypráví s úsměvem Jan Cina, těsně před natáčením milostné scény s Maruškou.

Jedinečný seriál popisuje situace a příhody, které se autorce opravdu staly. „Scénář dal dohromady tým scénáristů. Je to na motivy mých článků, vychází to z nich, ale samozřejmě si tam scénáristi popustili uzdu fantazii,“ prozrazuje talentovaná Doležalová, která má nejradši scénu s hereckými kolegyněmi Hankou Vágnerovou a Ivou Pazderkovou.

„Iva hraje módní redaktorku, pak tam přijde Hanka a je neuvěřitelně suverénní a já ze sebe nemůžu nic vymáčknout. Během natáčení této scény jsme se tak smály, že nás musel štáb uklidňovat. Tohle mě opravdu baví. Méně už si užívám milostné scény, ale i ty k naší profesy patří, tak jsme je nemohli nevynechat ani v seriálu, ale děláme si z nich spíše legraci,“ vypráví Marie, která se o tým herců i produkci s láskou stará.

Nikdo neví, jak to dělá, ale i po večerním představení dorazí ráno na plac s vlastnoručně upečeným koláčem. „Já myslím, že tady to všichni dělají, protože chtějí, aby to vzniklo, a já se snažím ten tým podporovat,“ uzavírá herečka.  (hor, jm)