Sobotní večer patřil především příznivcům klenutých melodií a velkých hlasů. „Muzikálové Vánoce jsou koncertem, kde si každý člověk najde to své. Projekt poukazuje na to, že i v kostele se mohou zpívat moderní písně. Repertoár je vybírán s velikou pečlivostí, aby zároveň korespondoval s církevními prostory. Jsou to písně, které mají příběh, člověk se nad nimi zamyslí a může si z nich odnést zároveň i ponaučení. Právě na této bázi funguje i většina muzikálů," přiblížil před koncertem program organizátor Josef Mádle z Agentury M-Art, která akci pořádala.

Trojice mladých zpěvaček Diamantes nadchla posluchače, na Petru Kolářovi se „podepsala" nemoc, ale přesto odcházela většina posluchačů více než spokojená. „Díky za krásný koncert. Bylo to super. Diamantes jsou jedničky," se objevuje jako časté hodnocení koncertu, který po několika letech znovu oživil kostel sv. Mikuláše v Brusnici.

Návštěvníky potěšila i možnost autobusu zdarma, který jel ze Dvora Králové a stavěl v několika okolních obcích. Josef Mádle připustil, že to nemusel být poslední koncert, který se tu konal.