Téměř přesně po pěti letech tak končí kulturní zařízení, které nabídlo posluchačům skvělé zážitky při hudbě různých žánrů. Na zdejším pódiu se představily například skupiny Wohnout, Tatabojz, Kryštof, Monkey Bussines, Plastic Peoples, ale iVašek Koubek, Dáša Andrtová nebo stovky alternativních formací. Konalo se tu ale také divadlo nebo výstavy mladých autorů. Důvodem konce jsou finanční důvody. Kultura nemůže být nikdy soběstačná. Soukromý klub za léta existence dostal minimální podporu odměsta.
Přesto existovaly plány na zvelebení celé budovy, která patří společnosti ČEZ. Vzniklo dokonce občanské sdružení. Objevil se dokonce investor, který byl schopen nejen vložit do úprav prostředky, ale také je získat od dalších subjektů. Podmínkou ale bylo získání budovy. „Cena byla ale vysoká, jakákoliv návratnost investic se tak stala nereálnou,“ vysvětlila Radová. Proto se stěžkým srdcem musela rozhodnout kposlednímu kroku, uzavření Barakudy. „Samozřejmě to vůbec není jednoduché, kultuře se věnujeme více než šestnáct let,“ vysvětlila. Barakudu založil a až do své nemoci vedl manžel Jiří Rada, který řídil už legendární Pivní bar Huntířov.
„Je to náhoda, že činnost Pivního baru uzavíral koncert kapely Mňága a Žďorp, která je jedním zposledních vystupujících itady. Původně jsme se domluvili se Švihadlem, že Barakudu uzavřou, ale termínově jim to nevyjde. Je to jedna zkapel, která po celou dobu existence patřilo ktradičním hostům klubu,“ dodala Radka Radová.
Jako poslední se tak představí na pódiu Barakudy formace Romano Zorba, která má rovněž úzké vztahy ke klubu. Může rozhodnutí provozovatelů ještě něco změnit? „To by se asi musel stát nějaký zázrak,“ řekla smutně Radová. Narážela tak na poslední jednání investora svlastníkem budovy, které je tento týden.