Kolik koncertů absolvovala kapela v roce 2007?
Přes 70 nejen po celé České republice, ale také na Slovensku, v Německu, Polsku a také ve Finsku.

Ve Finsku?
Podnikli jsme asi týdenní turné. Sehráli jsme tři koncerty – v Helsinkách, v Tampere a v Pori. Perfektní výlet, jeli jsme přes Lotyšsko, Litvu, Estonsko a pak lodí. Hráli jsme v místních klubech, hostila nás legendární finská kapela Apendix. Snad se nám je na oplátku podaří dostat sem a třeba s N.V.Ú. uspořádat menší šňůru po republice.

Jak to vypadá s nahrávkami?
Vloni jsme vydali koncertní devadesátiminutové DVD a myslím, že se povedlo. K dostání je na našich webovkách www.benjamingband.cz.

A co festivaly? Jste známí jako spolupořadatelé Chvalečské noci.
Loňský ročník se opravdu povedl. Posunuli jsme termín, počasí nám přálo a i výběr kapel se povedl. Zvedá se i divácká návštěvnost, takže letos určitě pokračujeme (30. až 31. května). Dramaturgii teprve s Michalem Binkem sestavujeme, ale určitě si tam každý pro sebe něco najde.

V programu koncertů jsem našel také Vítání jara na lyžařském vleku v Petříkovicích u Trutnova.
To bude letos poprvé, 17. května na parkovišti areálu. Hrát budou N.V.Ú., Xavier Baumaxa, Zakázaný ovoce a Než faleš. Na místě občerstvení, pivo, no prostě dobrý mejdan, kterým, doufám, důstojně oslavíme příchod jara do Petříkovic.

Plány BNB na letošní rok?
Chtěli bychom vydat CD. Zřejmě na podzim, materiál už ze tří čtvrtin je. Nové skladby, které ještě nikde nevyšly. Budeme to nahrávat ve studiu nedaleko Wroclavi. Hlavně ale chceme udržet nastoupený trend. Dělat nové věci, hrát a hrát. A to nejen na punkových akcích, ale jako dosud i mezi „civilním“ obyvatelstvem. Takže bychom rádi hráli na Porcinkuli v Hostinném, na Soboteckém jarmarku, Jiráskově Hronově a podobně.

Takže je o Benjamint Band zájem?
Vzhledem k tomu, že každý máme další povinnosti, je současný počet vystoupení tak akorát.

A co koncertní program?
To, co je na stránkách, platí, dalších 15 koncertů je rozjednaných. Rádi bychom také do Skotska. O tom jednáme s kapelou Oi Polloi, ale to je spíš takový náš sen.