Na začátku stála přihláška do soutěže Red Bull Backyard Digger. Cílem je podpořit rozvoj cyklosportu, jak se to podařilo v Německu a Rakousku, kde se akce v minulosti konala. Začátkem roku se dvorští bikeři přihlásili do prvního kola akce.
Protože se dostali do širšího výběru, navštívili je zástupci soutěžní poroty. „Výsledkem byl postup mezi čtyři místa, kde odborníci pomohli se stavbou nových skoků,“ informoval jeden z královédvorských jezdců Speedy. Stali se jedinými ve východních Čechách, další parky vznikají u Prahy, Brna a Vizovic.
Skupina předních českých jezdců z Red Bull teamu nejprve vytvořila návrh nového vzhledu parku. Potom pomocí buldozerů, bagru, ale i lopat vytvořili řadu hliněných skoků a překážek. Stavba trvala tři dny. Na závěr si autoři nové sportoviště vyzkoušeli a předvedli přítomným řadu skvělých skoků a triků.
Původní dirt park si skupina nadšenců postavila sama na obecním pozemku, který získali od města bezplatně. Nově budují trať také na Zvičině. Počet příznivců BMX kol ve městě stále roste.