Velký dětský den ve Dvoře Králové na Hrubých lukách se koná v pátek od 9 do 17 hodin. K vidění budou ukázky integrovaného záchranného systému, práce policie, hasičů, záchranky, výcvik psů, soutěže a diskotéka. Vystoupí také královéhradecká skupina The Coolers. V Žirči se koná Dětský den v neděli od 14 hodin za sokolovnou. V Lipnici se mohou zájemci vypravit na hřiště, kde bude od 13.30 hodin ukázka kynologů, hasičů, vystoupení mateřské školy a lanové aktivity.

V sobotu od 13,30 hodin se koná v areálu autokempu Mostek Dětský den s tématickým názvem Svět kolem nás. Den dětí se zábavným programem Vosa jede s řadou soutěží a písniček se koná v neděli od 14 hodin na hřišti v Kocbeři.

Stranou akcí pro děti nezůstane ani Holiday Park Liščí farma ve Vrchlabí. Mládeži bude patřit zejména odpolední program, na večer je připravena diskotéka pro všechny generace. V neděli od 14 hodin je zábava připravena také na zahradě DDM Pelíšek.

Hřiště Základní školy Úpice – Lány ožije v neděli od 14 hodin dětským dnem, který pořádá Mládež Českého červenéh kříže. Připravena budou soutěžní stanoviště, závody v běhu a skoku do dálky, ukázky první pomoci a malé loutkové divadlo.