V těchto dnech je již znám kompletní program akce, která v prostorách místní Základní umělecké školy a lánovského infocentra propukne druhý dubnový víkend. Pro zájemce bude k dispozici celkem šest dílen: Rozhlasové a televizní zpravodajství, Staň se moderátorem, Muzikál, Mladý DJ, Herecká improvizace, Filmový štáb. Účastníci si tak osvojí psaní novinových zpráv, základy herecké práce, zkusí si odvysílat vlastní rozhlasový pořad či natočení krátkého filmu. Pro širokou veřejnost je připravena Kulíškova herna (stavění modelů ze stavebnic).

Jednotlivé dílny budou mít pod palcem ostřílení profesionálové, Petr Ticháček z Radia Černá hora, Martin Karlík z Radia OK nebo redaktorka TV Prima Iveta Záleská. Filmový úsek pak budou řídit lektoři z pražské Letní herecké školy.

Ambroziáda je určena pro studenty základních a středních škol z Vrchlabska a okolí. Kapacita festivalu je omezena na 80 dětí. Uzávěrka pro podání přihlášek je 28. března. Záštitu nad akcí převzal krajský hejtman Pavel Bradík. Patronem festivalu pak je zpěvák Stanislav Hložek.