Mezi vystupujícími převažovaly skupiny, které se věnují různým formám folkloru. Písničky staré Prahy a doby c. k. monarchie připomněly soubory Klapeto a Hašlerka. Cimbálovka Réva hraje na klasické nástroje i současné popové hity, swing nebo rock. Lidové písničky má ve svém repertoárů i Koňaboj.

Místní hudebníky zastupovala kapela Happy Free Friends, která je koncert od koncertu lepší. Humor přinesla na pódium netradiční dechovka Kozlofka, která spolupracuje s Ivanem Mládkem.

Zajímavým propojením jednotlivých vystoupení bylo Lady Trio, trojice zpěvaček s harmonikou a houslemi, které přednesly hlavně lidové písničky. Před půl osmou se náměstí zaplnilo snad třemi tisícovkami lidí. Důvodem byla „první dáma“ české country Věra Martinová. Spolu s ní vystoupil americký kytarista Jamie Marshall. Jejich koncert byl skutečným vrcholem akce, který sklidil zasloužený potlesk. V pátek i v sobotu mohli zájemci tančit do nočních hodin při zábavě, která den uzavírala.

Sobotní program zahájila starostka Edita Vaňková, pro kterou to bylo první veřejné vystoupení po zvolení. Posvícení moderoval Michal Tryskáč Souček. Pro děti byl před gymnáziem připraven lunapark s řadou atrakcí.