Do roku 2007 vstoupili trutnovští tanečníci pravou nohou. Po usilovných lednových přípravách se s nadšením a plni očekávání rozjeli po soutěžích, aby dobyli stupně vítězů.


Postup na MČR


V únoru, vyrazila taneční skupina EDC Trutnov do nedalekého Hronova, kde si ve své kategorii (styl street dance) vybojovali druhé místo. O měsíc později v březnu dali o sobě vědět taneční páry z BDAT na soutěži v Hradci Králové, jak juniorský, tak dospělý se umístily v semifinále.
Duben přinesl trutnovským tanečníkům očekávané vítězství ve svých kategoriích. V Ústí nad Labem, proslaveném to městě známými tanečními soutěžemi, nás nově složený juniorský pár (Lenka Letošníková a Michael Kalhous překvapil svým suverénním vítězstvím v kategorii junior 2 v latinskoamerických tancích.


Další víkend, což bylo 14. dubna, se velkého úspěchu dočkala taneční skupina Elschek Dance Cetra na regionálním kole východních Čech ve Chvaleticích. Prvním místem si totiž zajistila přímý postup na mistrovství České republiky, které se bude konat dnes, 19. května, v Plzni.
Na tyto skvělé výsledky navázali taneční páry z Bene Dance Art Teamu. V polském Kepnu, kde se uskutečnila mezinárodní soutěž ve standardních a latinskoamerických tancích. Trutnovští tam jako jediní reprezentovali Českou republiku. Jejich nejúspěšnější pár ve složení Renata Šmídová a Leoš Absatz vybojoval druhé místo v latinskoamerických tancích, taneční třídy (A). Druhá dvojice, Romana Medunová a Jakub Křivohlávek, se umístila v semifinále třídy (B).


Trénuje i studuje


Taneční sezona není ani v polovině a Trutnovské taneční centrum stojí opět v pozici, kterou známe z minulého roku. Nejen velká města totiž v dnešní době dokáží produkovat kvalitní tancování, ať je to už v moderním stylu street dance či hip – hop, nebo ve stylu standardních i latinskoamerických tancích.
Za těmito nemalými úspěchy, které tanečníky EDC – BDAT zdobí v šestileté historii, stojí Walter Elschek ml. Profesionální český tanečník, porotce a trenér Českého svazu tanečního sportu, který kombinuje svůj čas mezi výuky v tanečním centru EDC - BDAT, studiem na fakultě tělesné výchovy a sportu University Karlovy v Praze a svou vlastní sportovní taneční přípravou.
V současné době se Walter Elschek s taneční partnerkou Gabrielou Gracíkovou, tvrdě připravují na soutěže, na kterých letos budou reprezentovat Českou republiku. Jsou jimi například otevřené mistrovství Německa, které se uskuteční v srpnu ve Stuttgartu a na podzim mezinárodní soutěž v rakouském Innsbrucku. Na tyto zahraniční soutěže se sjíždí profesionální taneční páry z celého světa.


Akademie se blíží


Příští víkend máte možnost vidět trutnovské tanečníky tancovat na vlastní oči v domácích podmínkách. V tělocvičně základní školy Mládežnická pořádá oddíl taneční soutěž. v sobotu budete moci zhlédnout nejen skvělé juniory ve standardních a latinskoamerických tancích, ale i jejich starší taneční vzory z Bene Dance Art Teamu. Druhý den můžete podpořit taneční skupiny juniorů a mládeže z EDC-BDAT.

Jak už se stalo tradicí, tak i letos, už po šesté, se v kulturní domu v Trutnově v termínu 30. května až 1. června uskuteční Trutnovská Taneční Akademii. Na přehlídce rpůzných tanečních stylů se představí nejen celé Taneční centrum EDC-BDAT od přípravek, přes skupiny až po taneční páry, ale také speciální hosté T.T.A., letos z Polska a Slovenska. Opět se tak máte na co těšit. První představení bude probíhat od 8.30 hodin, druhé od 10.30 a třetí od 17.00. Další informace na tel.: 777 024 395.