Vedle běžných záležitostí bylo na programu slavnostní předání pamětních medailí a listů k 50. výročí vzniku Ústřední hasičské školy v Bílých Poličanech. Pamětní medaile také obdrželi vedoucí místních mládežnických kolektivů k 35. výročí založení celostátní hry Plamen. Mistrovství republiky v této tradiční soutěži počátkem července shodou okolností přivítá právě město Trutnov. Očekává se účast zhruba sedmi stovek závodníků.

Medaile v sobotu předával hejtman Královéhradeckého kraje Pavel Bradík, který se také sám dočkal ocenění. Na návrh zdejších požárníků obdržel čestné členství ve Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

„Hejtman Pavel Bradík se zásadním způsobem podílel na tom, že se spolupráce mezi krajským sdružením a krajem jako takovým navázala, protože v minulosti ty vztahy nebyly úplně dobré a narovnané,“ vysvětlil starosta krajského a okresního sdružení hasičů Jiří Orsák.

Okresní spolek ve více než 70 sborech organizuje přes 3340 členů, kteří působí v 65 obcích a 10 městech. V loňském roce dobrovolní požárníci vyjeli k 631 zásahům.

Během víkendu si v regionu na své přišli také zájemci o hasičství. Při příležitosti svátku sv. Floriána, patrona všech hasičů, uspořádal Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje Dny otevřených dveří. Veřejnost tak v neděli mohla nakouknout také do trutnovské, vrchlabské a dvorské požární stanice. Ve Vrchlabí a Dvoře Králové pokračují prohlídkové dny i dnes, kdy budou stanice zpřístupněny školám.