Josefov však klidně může být i dějištem rockového nářezu. Již tuto sobotu 31. května se v Josefově uskuteční první velký festival Pevnost 2008. Při slavnostním křtu nové desky Komunálního odpadu se zde objeví česká rocková jednička – kapela Kabát, která na svém posledním turné dokázala na letiště v Hradci Králové přilákat 25 tisíc fanoušků.

Na festival Four Stars - Pevnost 2008 se od 16 hodin představí čtyři známé rockové skupiny. Nejdříve vystoupí ABband Aleše Brichty, v 18 hodin se ukáže Walda Gang, od 20 hodin se bude křtít album Komunálního odpadu a ve 22 hodin nastane vrchol – vystoupení kapely Kabát. Akce se koná v areálu ravelinu číslo 13 v Josefově (bývalý autopark).

Doplňkový program začne již od 12 hodin a připraveny jsou bungee jumping, horolezecká stěna, dělostřelecká show a další atrakce.
Kabát v tomto roce bude k vidění pouze na letních festivalech. Jeho snahou je dostat se do míst, kde běžně nehraje, aby i fanoušci mimo velká města měli příležitost slyšet a vidět tuto rockovou legendu.