Letos pořadatelé 43. festivalu Koletova Rtyně pozvali významné hosty. Za dirigentským pultem vystřídal v druhé polovině koncertu Zdeňka Tlučhoře a Miroslava Srnu renomovaný muzikant Vladimír Popelka a na pódium vystoupila Marta Kubišová.
„Vladimír mě oslovil, abych s ním jela do Rtyně, že jsou tu skvělí muzikanti. Zaranžoval pro orchestr několik legendárních písní. Je tu příjemná atmosféra, už při zkoušce jsem se přesvědčila, jak zní ty nové aranže pro dechové nástroje dobře,“ svěřila se zpěvačka. Vzpomněla i na nedávné natáčení pořadu Chcete mě? v Trutnově. „Útulek je velmi dobře vybaven, musím pochválit všechny, kteří tady věnují zvířatům péči,“ dodala. Své vystoupení s rtyňským orchestrem si užívala. Zazněly písně Cesta, Loudá se půlměsíc, Magdaléna, Hey Jude a Modlitba pro Martu.
Včerejší program festivalu pokračoval koncerty dechových orchestrů se sólisty a mažoretkami na Náměstí horníků. Hosty Koletovy hornické hudby, potomky slavných skladatelů a zasloužilé členy orchestru přijal na radnici rtyňský starosta Zdeněk Špringer. Všem předal upomínkové dárky.