Klicperovo divadlo

Hradec Králové


úterý 29. května
hlavní scéna – 10.00 hodin

Milan Uhde - Miloš Štědroň:
Balada pro banditu
Slavný muzikál, divácky nejúspěšnější představení v historii hradeckého divadla. Příběh na motivy Olbrachtova románu „Nikola Šuhaj loupežník“ s nádhernými, dnes už zlidovělými písněmi. Režie: Karel Brožek. Premiéru inscenace měla již před sedmi lety – 15. ledna 2000.

hlavní scéna – 19.00 hodin

Federico Fellini - Tereza Boučková:
Silnice
Inscenace podle slavného filmu, o němž Fellini napsal, že je o osamělosti a o tom, že z této osamělosti může existovat východisko, když dva lidé najdou k sobě hluboký vztah. Pohostinsky režíruje Martin Stropnický.

scéna V Podkroví – 19.00 hodin
Florian Zeller:
Ten třetí
(vyprodáno)

Východočeské divadlo

Pardubice

úterý 29. května – 19.00 hodin
Carlo Goldoni: Benátská dvojčata
Na půdorysu téměř neznámé Goldoniho veselohry uvidíte klasické situace commedie dell'arte s postavami v původních maskách a kostýmech - Harlekýna, Kolombíny a Brighelly. Pobavíte se vtipnými záměnami typově rozdílných a k nerozeznání si podobných dvojčat Zanette a Tonina. Padouch dojde potrestání a zamilované dvojice svého štěstí.
Hostem Městské divadlo Mladá Boleslav.


středa 30. května – 10.00 hodin

Robin Hawdon: Úžasná svatba
(představení pro školy)

18.00 hodin
Marina Carr: Maja
Hra světoznámé irské dramatičky je plná tajemství a magické atmosféry, které pronikají do každodenních starostí praktické Maji a její rodiny, zalidněné ženami nejrůznějších osudů. V titulní roli Jindřiška Janoušková.