Noční rybářské závody

U rybníka L. Mlýn v Hostinném začíná dnes od 19 hodin 8. ročník nočních rybářských závodů, startovné 150 korun..

Minifestival Pro žlutý kostel

Úvodní ročník multižánrového minifestivalu začne v sobotu od 18 hodin ve sportovní hale v Pilníkově. Hrát bude skupina Kaluže, Jarret z Liberce a hradečtí Santana and Friends. Výtěžek půjde na obnovu dominanty obce.

Den obce Vítězná

Druhý ročník slavností začne v sobotu v 9 hodin vystoupení Podzvičinky a mažoretek z Pilníkova. Na návsi a v okolí budou po celý den řemeslné stánky s ukázkami řemesel. Vystoupí skupiny historického šermu Durabo a tanečníci Merciia. Své umění předvedou bojovníci aikida, mistr světa v biketrialu Martin Šimůnek, záchranu osob představí záchranáři. V budově školy bude hrát loutkové divadlo. Pro zájemce je připraven vyhlídkový let vrtulníkem a řada dalších atrakcí.

Labský Voříšek

Tradiční soutěž psů bez průkazu původu se koná v sobotu od 9 hodin na cvičišti ZKO 138 (za tenisovými kurty). Nebude chybět přehlídka obleků pro zvířata se soutěží Elegán Fortissimo. Odpoledne se konají soutěže pro psy a jejich páníčky.

II. Koncert ve stodole

V Galerii Šormův statek v Dolním Dehtově u Dvora Králové se v sobotu od 17 hodin koná II. koncert ve stodole. Hrát bude Komorní duo, Vítězslav Drápal - flétna, Libor Janeček - kytara. Slovem provází malíř Miloš Petera.

1. Maloúpský jarmark

Na úvodním jarmarku v Malé Úpě – Pomezních Boudách vystoupí od 10 do 16 hodin hradecký hudebník Vlasta Španiel, skupina historického šermu Rego, hudební skupina Nebozez, připraven je i nácvik jízdy na koni.