VINAŘSKÉ SLAVNOSTI
Ochutnávka a prezentace vín za doprovodu cimbálové muziky, v sobotu od 10 do 16 hodin v Národním domě v Trutnově, taneční zábava se skupinou Geny začne na stejném místě od 20 hodin.KOLETOVA RTYNĚ 2007
43. ročník festivalu dechových orchestrů Koletova Rtyně. Přehlídka začne v sobotu v 18.00 v Orlovně koncertem Koletovy hornické hudby (host: Marta Kubišová).. Večer pokračuje zábavou s dechovkou Straňanka. V neděli dopoledne hrají mlá〜de〜žnické orchestry na náměstí, odpoledne bude Na Rychtě monstrkoncert.


ŠAMPIONÁT MAŽORETEK
V sobotu se do Rtyně sjede na 600 mažoretek, aby soutěžily o postup do finále českého mistrovství. Dopoledne bude na Náměstí Horníků soutěž v pochodovém defilé, odpoledne Na Rychtě, děvčata předvedou pódiová vystoupení.RYTÍŘSKÝ TURNAJ
V rytířské ležení se proměnily Schulzovy sady ve Dvoře Králové. Dnes od 18 a zítra od 15 hodin tu vystoupí soubor Ordo Kromen. K vidění budou rytířské souboje na koni i bez něj, soutěže a ukázky zbraní.


FESTIVAL CHVALEČSKÁ NOC
Dvoudenní hudební akce začne 1. června od 14. hodin na koupališti ve Chvalči u Trutnova. Celkem vystoupí 24 kapel, první den například Tleskač, S.P.S., Konflikt, N.V.Ú, v sobotu Volant, Gangnails, Nukleární vokurky či Feher Fekete Kerek. Přichystáno je i několik překvapení. Areál bude otevřen od čtvrtka, po oba dny je po skončení zajištěn autobus do Trutnova.