Region má své želízko v ohni v celorepublikovém klání o Krále Majálesu. Může se jím totiž stát Trutnovan Lukáš Pavel. Na titul kandiduje za Vysokou školu ekonomickou v Praze. Soutěž se koná dnes na koupališti Džbán.

V Trutnově dnes vyrazí ve 20.15 hodin lampionový průvod od Národního domu na Nivy. V areálu TJ Lokomotiva jsou připraveny soutěže. Velká vatra a malý ohňostroj se koná u Country kubu Bonanza. Ve Dvoře Králové je nabitý program dnes i zítra. Od 16 hodin začíná na Masarykově náměstí vystoupení souborů Bonifác a hudebních skupin Moment, Vaťák a Start. Od 21.30 hodin je na stadionu ohňostroj. Na 1. máj je připravena Dechparáda Jindřicha Vávry u příležitosti 50. výročí vzniku Vávrovy dechovky. Účinkuje několik dechových hudeb, mažoretky z Chlumce nad Cidlinou a Jaroměře a Angeles dance group. Od 15.30 hodin ještě zahraje skupina Mefisto se zpěváky Pavlem Sedláčkem a Viktorem Sodomou. Celý čtvrtek se také koná Den spolků s ukázkami činností a výstavami.

Poslední dubnový den obyvatelé Hostinného oslaví průvodem, který v 19 hodin vyrazí z náměstí na koupaliště. Tam čeká účastníky kromě zapálení ohně a opékání vuřtů vyhlášení nejlepších čarodějnic.

Slet čarodějnic ve Vrchlabí se koná od 16 hodin na zahradě Domu dětí a mládeže Pelíšek. Zábavný program s živou hudbou (Johny Cash Revival) a grilováním na veřejnost čeká i v areálu Liščí farmy. Děti si mohou zasoutěžit v letu na koštěti nebo v hodu koštětem na cíl. Program začíná v 15 hodin. Kostýmovaní mají vstup na akci zdarma.