Umělecký ředitel akce Zdeněk Vokurka pozval do Libáně vskutku výjimečné interprety, a jak uvedl, letošní dny zdobí tři hudební květy. Slavnosti zahájila 3. května první dáma české operní scény, vynikající Eva Urbanová. Tuto sobotu se v Domě kultury představil tenorista světového jména Peter Dvorský.
Nejdříve zazněly v jeho podání Biblické písně Antonína Dvořáka, následovaly skladby P. I. Čajkovského a P. Tostiho. Svůj nádherný, čistý tenor pak nechal vyznít v áriích z oper Carmen, Madame Butterfly, Děvče ze Západu, Tosca ad.
A opět vyprodaný sál tleskal umělci vestoje za jeho fantastický, procítěný výkon. V přídavku Nezabudni se milý a upřímný Dvorský obrátil na publikum, aby na něho nezapomnělo. Také přislíbil, že přijede do Libáně při desátém ročníku, kde by vystoupil společně se svými bratry.
Peter Dvorský se narodil v roce 1951 na středním Slovensku. Přes třicet let ho doprovází na klavír vynikající Jozef Malík. Jak Dvorský sám přiznává, před každým vystoupením má obavy, zda vše bezchybně zvládne. Ať je to prý ve zdech slavné milánské La Scaly nebo v libáňském sále. Po sobotním koncertě si velice chválil příjemnou atmosféru při vystoupení. Publikum prý bylo báječné, pozorné a velice chápavé. „V prvé části jsem použil notový part, protože jsem si nebyl úplně jistý, za což se posluchačům omlouvám. Navíc mě trošku zlobily sjíždějící brýle,“ přiznává na rovinu slavný tenorista. Mezi jeho nejoblíbenější skladatele patří G. Puccini a náš Antonín Dvořák, který je mu velice blízký. Také nám prozradil, že vedle mateřštiny zpívá nejraději v italštině.
Velice ho potěšila pozornost sklářského výtvarníka Jiřího Ryby, jenž Mistrovi daroval skleněný houslový klíč s věnováním. Peter Dvorský se pozdravil také s kulturním atašé Slovenského velvyslanectví a ředitelem Slovenského institutu v Praze Igorem Otčenášem, který se sklonil před jeho uměním.