Hlavní pořadatel Daniel Šafr k tomu říká: „Do 10. dubna by se měli zástupci pivovarů z Čech ozvat. Registrovali jsme zájem i ze zahraničí, ale pro nás je důležité podchytit tuzemské pivovary a podpořit české pivovarnictví. Malé pivovary si nemohou dovolit zaplatit celoplošnou reklamní kampaň, a toto je varianta, jak se prezentovat.“

Také tento červen čeká na návštěvníky Pivofestu zajímavý bohatý program. „Zatímco loni se zde představila současná finalistka X Faktoru Kamila Nývltová, která je ze Rtyně v Podkrkonoší, letos vystoupí dívčí kapela z Hradce Králové K2, petříkovická rodinná kapela Benjaming Band nebo Cémur Šámur, potvrzená je účast kapely High Fever,“ nastiňuje program Daniel Šafr. Připravena bude také bohatá tombola o zahraniční zájezdy.

Kromě hektolitrů piva se účastníci festoivalu mohou těšit i na prasátko na rožni, různé druhy sýrů, speciální klobásky, nebo pivní placky a preclíky, které měly loni velký ohlas.

Stejně jako v předchozích letos i tentokrát si veřejnost může zvolit v anketě hlavní hvězdu festivalu. Výběr je z trojice: Petr Kolář, Janek Ledecký nebo Jaroslav Uhlíř. Loni vyhrál hlasování Václav Neckář. Hlasovat můžete na www.nachodskyswing.cz nebo na www.trutnov.cz. Ve stejný den, jako se koná jubilejní Pivofest, se jede také Krkonošská rally. „Doufáme, že se lidé u nás po závodě zastaví a dobře pobaví,“ dodává Šafr.

O hlavní hvězdu Pivovestu hlasujte v naší anketě: