Už včera ale městem proudily desítky netrpělivých fanoušků. Někteří přijeli zdaleka. „Jsem z Karlových Varů. Líbí se mi město i festival, proto sem každý rok jezdím o pár dnů dříve, abych si stihl prohlédnout Trutnov a o víkendu pak mohl zapařit na fesťáku,“ uvedl Ondřej Šmolka. Někteří zavítali na koncert čtyř kapel do klubu New End na Předfest.


Na hudební přehlídku už je připravena také policie. Očekává se totiž, že na festival dorazí před deset tisíc lidí. „Upozorňujeme návštěvníky areálu, aby věnovali zvýšenou pozornost osobním věcem. Jedná se především o volně odložené cennosti v zaparkovaných autech, zavazadlech a stanech, které přitahují pozornost zlodějů. Nelze zde ani vyloučit výskyt organizovaných skupin, které provádějí tuto trestnou činnost,“ sdělil policejní mluvčí Udo Ertner. Policie ve spolupráci s pořadateli bude mezi návštěvníky distribuovat preventivní letáky.


Na bezpečnost a pořádek budou s Policií České republiky dohlížet i městští strážníci. „Posílíme denní i noční hlídky. Neočekáváme ale nic převratného, za poslední čtyři roky jsme nezaznamenali závažný problém,“ řekl ředitel městské policie Karel Povr.