Program akce je podobný předešlým rokům. Na návštěvníky čekají ukázky sokolnictví, výcviku loveckých psů nebo parforsního honu. Opět se utkají nejlepší myslivci ve vábení jelenů.

Bohatý je také kulturní program. V kostele se vystřídají varhanice Jana Myslivečková, slovinský pěvecký sbor Dekani a soubor Musica per Quatro, na nádvoří zahraje Big band Dvorský, vystoupí mažoretky nebo Geislerovi Hofkomedianti. Svatohubertskou troubenou mši bude celebrovat královéhradecký biskup Dominik Duka. V přímém přenosu ji divákům zprostředkuje Česká televize.

Z dalších atrakcí se diváci mohou těšit na historický šerm, přírodovědné soutěže pro děti, vystoupení trubačů a také stánkový prodej nejen ,mysliveckých potřeb. V hospitálním sklepení připravuje místní vinotéka ochutnávku řádového vína. Pivovar z Hradce Králové uvařil speciální pivo pro Svatohubertské slavnosti. Letos navíc ozdobí akci slavnostní otevření cyklu patnácti českých sochařů Příběh utrpení a naděje člověka. Hejtman Pavel Bradík představí moderní „Křížovou cestu“, která je nainstalována v Novém lese nedaleko Betléma. Slavnosti začínají v poledne a končí ve 21 hodin ohňostrojem.