Ve vyzdobených třídách je čekala výroba papírových zajíčků, proutěných svazků do vázy nebo různých ozdob na sváteční stůl. Největší fronty se tvořily v dílně, kde bylo možné různými formami vyzdobit vajíčka. Na vejdunky se malovalo pomocí vosku, barev, polepovali se ale také ovesnými vločkami nebo korálky. V kuchyňce se pekly malé mazance a pletýnky. zájemci si mohli nazdobit také velikonoční cukroví. Pro ty, kdo nemají v ručním pracem žádný vztah, otevřela škola počítačovou učebnu.

Jarní svátky připomenou zájemcům také další základní školy. V Podharti se ve středu od 11 do 14 hodin koná Jarní jarmark s řadou soutěží. V tělocvičně uvidí krátké divadelní představení žáků 8. třídy, ve vestibulu prodejní výstavu výrobků dětí, barvení vajíček a pletení pomlázky, před školou malování na chodníku Stejně tak ZŠ Strž pořádá ve středu jarmark.

Od 15 hodin tu ve vestibulu nabídnou práce žáků, které vyrobili společně se svými učiteli.Další akce s velikonoční tématikou chystá Dům dětí a mládeže Jednička.Jedná se například o zdobení kraslic, výrobu z proutí nebo papírové dekoraceNa velikonoční prázdniny pro děti chystají výlet do libereckého aquaparku nebo bowlingový turnaj.