Výsledky své práce, která začala loni v září, devítičlenná sestava vrchlabskému publiku představila během bezmála dvouhodinového našlápnutého koncertu. A úspěšně. Slušně zaplněná Střelnice si vyžádala několikerý přídavek. „Oproti minulé desce jsou skladby mnohem ucelenější, propracovanější. Chtěli jsme, aby každá píseň měla nějaký vývoj,“ říká kytarista Aleš Vejnar. Na albu se podílela například i známá kytaristka Dáša Andrtová – Voňková.

Kromě Cémurů se v sobotu o dobrou zábavu starala dnes už legendární kapela Krásné nové stroje, která se na tuzemské hudební scéně pohybuje přes dvacet let. Její kapelník Stanislav Diviš navíc Žabokrka pokřtil. Ze Znojma do Vrchlabí dorazil Milan Smrčka alias „kníže pornofolku“ Záviš. Svérázný folkař také předvedl ukázky ze své originální básnické tvorby a částečně tak nahradil absentujícího poetu Luboše „Lumíra“ Majzlíka, který měl sobotním koncertem provázet.

Vrchlabská kapela vznikla v roce 1999. Po kompilaci Samorost je Žabokrk v pořadí druhou regulérní deskou. V následujících týdnech skupina vyrazí na „turné“ po českých klubech. Novinkové album během dubna představí v Jičíně a Nové Pace, v květnu pak ve Chvalči nebo v pražském klubu Vagon.