Celkem se zúčastnilo 41 škol z ČR a 1 škola z Polska. „Porota vybírala z 579 prací. Jejím předsedou byl známý výtvarník Miroslav Barták, který se účastní každé z vernisáží soutěže,“ sdělila Vanda Kotíková z Hankova domu, která soutěž organizuje. Pro porotu tu nebylo jednoduché vybírání. „Jako každý rok nás čekal moc a moc těžký a odpovědný úkol. Návštěvníci sami mohou vidět tu spoustu nádhery, je to svátek dětské kresby,“ uvedl předseda poroty Miroslav Barták. Nakonec porota udělila téměř čtyřicet cen. Zvlášť se hodnotily práce Základních uměleckých škol a prostorové objekty. „Potěšila nás účast jedné základní školy z Polska,“ doplnila ředitelka Hankova domu Zuzana Čermáková. Ocenění získala Ewa Greszta, vystaveno je ale několik obrázků.

Zvláštní cena putovala také do Stacionáře Duha v Písku, jehož klienti zaslali několik obrázků. Cenu poroty si odvezly děti ze ZUŠ Jagellonská v Plzni. Uspěli také mladí výtvarníci ze Dvora Králové. Mezi cenami byla letos poprvé také volná vstupenka do zoo. Protože řada účastníků vernisáže přijela z daleka, byla návštěva zahrady příjemným zpestřením dne. Výsledky: Odborná porota ve složení

– Miroslav Barták – výtvarník, Jana Myslivečková – zástupce ZOO Dvůr Králové n/L., Mgr. Ivana Černá – ředitelka ZUŠ Dvůr Králové n/L:, Zuzana Čermáková – ředitelka Hankova domu, Mgr. Ivan Moravec – bývalý ředitel ZUŠ, Mgr. Blanka Moravcová – uč. ZUŠ, Hana Pfeiferová – uč.výtvarné výchovy ZŠ a Vanda Kotíková – vedoucí výtvarného kroužku Hankova domu se sešla v úterý 12. února 2008 v Hankově domě a dospěla k následujícímu vyhodnocení:

I. kategorie – mateřská škola

1. místo Filip Charvát ŠD Podharť Dvůr Králové n/L.
uč.H.Pfeiferová

2. místo Tadeáš Paťava Výtvarný kroužek Hankův dům Dvůr Králové n/L.
uč. Vanda Kotíková

2. místo Anna Tauchmanová Výtvarný kroužek Hankův dům Dvůr Králové n/L.
uč. Vanda Kotíková

3. místo Lukáš Podzemský MŠ Třebotov u Radotína uč. Míla Fetterová

II. kategorie – 1. – 3. ročník ZŠ
1. místo Lucie Serbousková ZŠ Podharť Dvůr Králové n/L. uč. H.Pfeiferová
2. místo Anna Horáčková ZŠ Podharť Dvůr Králové n/L. uč. H. Pfeiferová
3. místo Ewa Greszta MDK 3.Maja Myszków Polsko uč. Maria Wosik
3. místo Markéta Holmanová ZŠ Podharť Dvůr Králové n/L. uč.H.Pfeiferová

III. kategorie – 4. – 6. ročník ZŠ
1. místo Anna Špáňová Výtvarný kroužek Zdeňka Kladno
uč. Zdeňka Povondrová
2. místo Alena Sládková Sp. od. ZŠ Králův Dvůr
uč. Míla Fetterová
3. místo Petr Redaj Sp. od. ZŠ Králův Dvůr
uč. Míla Fetterová

IV. kategorie 7. – 9. ročník ZŠ
1. místo Tomáš Blažek ZŠ Bílá Třemešná uč. Kateřina Poživilová
2. místo Doubravka Požárová Gymnázium Z.Wintra Rakovník
2. místo Magda Pechancová ZŠ Zámecká Litomyšl uč. Eva Motyčková
3. místo Kristýna Štipáková ZŠ Bílá Třemešná uč. Kateřina Poživilová

ZUŠ – předškolní kategorie
1. místo Karina Drábová ZUŠ Jagellonská Plzeň uč. D. Česáková
1. místo Magda Hadrávková ZUŠ Jagellonská Plzeň uč. D. Česáková

2. místo Tereza Weberová ZUŠ Jagellonská Plzeň uč. D. Česáková
3. místo Magdalena Kolesová ZUŠ Jagellonská Plzeň uč. Kopečková

ZUŠ

I. kategorie 1. – 5. ročník
1. místo Sylvie Krystlová ZUŠ Jagellonská Plzeň uč. A. Kopečková
2. místo Michaela Vyternová ZUŠ Písek
3. místo Lucie Demkovičová ZUŠ Jagellonská Plzeň uč. R. Štajerová

II. kategorie 6. – 9. ročník
1. místo Nikola Svitavská ZUŠ Dvůr Králové n/L.
uč. J. Holan
2. místo Petra Brandová ZUŠ Pardubice
uč. Z. Kučerová
3. místo Kateřina Matulová ZUŠ Jagellonská Plzeň uč. J. Spěváčková

III. kategorie 15 – 19 let
1. místo Hana Němečková ZUŠ Jagellonská Plzeň
uč. R. Štajerová
2. místo Hana Kortusová ZUŠ Písek
uč. Termannová
3. místo Martin Jičínský ZUŠ Pardubice
uč. Z. Kučerová

Zvláštní ocenění – Stacionář DUHA Písek
1. místo Vladimír Anděl uč. M. Uhrová
2. místo Lenka Uhlíková
3. místo David Gajdoš uč. M. Uhrová
3. místo Eva Kuboušková uč. M. Bláhová

ZVLÁŠTNÍ CENA POROTY: soubor grafik ZUŠ Jagellonská Plzeň
CENA POROTY :
za keramiku ZŠ Hudlice
Julie Kůnová, Kateřina Rajnišová,
Radek Rybář, Jan Archman, Jiří Zíma,
Lukáš Forejt, Zuzana Buroňová, Vít Sklenář

OBJEKTY
Pes Tomáš Groh ZŠ Teplice n/M.
Žirafa Hana Hrubcová, Simona Mitáčková,

David Smetana, Hana Durdoňová, Roma Šilha
ZŠ Dobříchovice uč. Mgr. H. Žížalová
Moucha Tereza Sixtová
Gymnázium Z. Wintra Rakovník

VYSTAVENÉ PRÁCE

I.kategorie MŠ
Jakub Seneta v.k. Hankův dům, Dvůr Králové n/L. uč.Vanda Kotíková
Nikola Nosková MŠ Slunečná Dvůr Králové n/L. uč. Ivona Valášková
Nikola Nosková MŠ Slunečná Dvůr Králové n/L. uč. Ivona Valášková
Karolína Netolická MŠ Čtyřlístek Říčany uč. M. Lacinová
Tereza Gottwaldová MŠ Slunečná Dvůr Králové n/L. uč. Ivona Valášková
Lukáš Podzemský MŠ Třebotov u Radotína
Szymon Marcinkiewicz MDK 3 Maja Myszków Polsko uč. Maria Wosik
Szymon Marcinkiewicz MDK 3 Maja Myszków Polsko uč. Maria Wosik
Szymon Marcinkiewicz MDK 3 Maja Myszków Polsko uč. Maria Wosik

II. kategorie ZŠ 1. – 3. ročník
Karolína Šigtová ZŠ K. Svolinského, Kunčice p/O. uč. Eva Halatová
Barbora Slírová ZŠ K. Svolinského, Kunčice p/O. uč. Eva Halatová
Natálie Žabková ZŠ Podharť Dvůr Králové n/L. uč.Hana Pfeiferová
Eliška Školníková ZŠ Podharť Dvůr Králové n/L. uč.Hana Pfeiferová
Filip Šturm ZŠ Podharť Dvůr Králové n/L. uč.Hana Pfeiferová
Albín Giňa Speciální škola, Králův Dvůr u Berouna uč. M.Fetterová
Adéla Záková ZŠ Švermova 4., Žďár n/S. uč. Marcela Suchá
Michaela Demlová ZŠ Podharť Dvůr Králové n/L. uč.Hana Pfeiferová
Anna Semeráková Výtv. kroužek „Zdeňka“ Kladno uč. Z. Povondrová
Agáta Honomichlová ZŠ T. Brzkové, Plzeň uč.J.Spěváčková

III.kategorie ZŠ 4. – 6. ročník
Dušan Kroka Spec. ZŠ Králův Dvůr uč. H. Laňová
Martin Rousek ZŠ V Domcích, Trutnov uč. Gécová
Vít Sklenář ZŠ Hudlice uč. D. Sovová
Viktorie Eliášová Výtv. kroužek „ Zdeňka“ Kladno uč. Z. Povondrová
Alena Sládková Spec. ZŠ Králův Dvůr uč. M. Fetterová
Petr Redaj Spec. ZŠ Králův Dvůr uč. M. Fetterová
Lukáš Karnr Spec. ZŠ Králův Dvůr uč. N. Kreisingerová
Štefánie Žoltáková Spec. ZŠ Králův Dvůr uč. N. Kreisingerová
Karolína Šomková Výtv. Kroužek „ Zdeňka“ Kladno uč. Z. Povondrová
Jakub Zádrapa ZŠ K. Svolinského, Kunčice p/O. uč. E. Halatová
Martyna Kazimierczaak MDK 3 Maja Myszów Polsko uč. M. Wosik
Monika Patková ZŠ Bílá Třemešná uč. K. Poživilová
Monika Krolmusová ZŠ Hudlice uč. D. Sovová
Filip Janata ZŠ Mostek uč. M. Špůrová

IV.kategorie ZŠ 7. – 9. ročník ZŠ
Ereza Etrichová ZŠ Podharť Dvůr Králové n/L. uč. H. Pfeiferová
Dominika Tvrzová Výtv. Kroužek „ Zdeňka“ Kladno uč. Z. Povondrová
Sára Tyrnerová Gymnázium Dvůr Králové n/L: uč. I. Černá
Tomáš Vlček ZŠ Bílá Třemešná uč. K. Poživilová
Vladimíra Holmanová ZŠ Bílá Třemešná uč. K. Poživilová
Denisa Poková ZŠ Bílá Třemešná uč. K. Poživilová

ZUŠ – předškolní kategorie
Magdalena Kolesová ZUŠ Jagellonská Plzeň uč. A. Kopečková
Tereza Pudilová ZUŠ Písek uč. Uhrová
Kristýna Kačírková ZUŠ Písek uč. Uhrová
Julie Buzická ZUŠ Písek uč. Termannová
Eliška Feithová ZUŠ Písek uč. Termannová
Barbora Leitlová ZUŠ Písek uč. D. Česáková
Matěj Průcha ZUŠ Písek uč. Němejcová

ZUŠ I. kategorie 1. – 5. ročník
Pavla Boušková ZUŠ Sokolov uč. V. Mikulášová
Aneta Jirmanová ZUŠ Písek uč. Termannová
Jan Hermoch ZUŠ Písek uč. Uhrová
Jan Myslivec ZUŠ Písek uč. Uhrová
Lucie Boušová ZUŠ Jagellonská Plzeň uč. J. Spěváčková
Daniel Weinfurter ZUŠ Jagellonská Plzeň uč. D. Česáková

ZUŠ II. kategorie 6. – 9. ročník
Eva Petrášková ZUŠ Písek
Tomáš Cejnar ZUŠ Jagellonská Plzeň uč. D. Česáková
Atina Kiriakovská ZUŠ Dvůr Králové n/L. uč. I. Černá
Michaela Matušeková ZUŠ Pardubice uč. Z. Kučerová
Jakub Smola ZUŠ Jagellonská Plzeň uč. J. Spěváčková
Filip Chrudimský ZUŠ Pardubice uč. Z. Kučerová

IV.kategorie ZUŠ 15 – 19 let
Lucie Paterová Gymnázium Z. Wintra, Rakovník
Klára Sailerová Gymnázium Z. Wintra, Rakovník
Barbora Veselá Gymnázium Z. Wintra, Rakovník
Nikola Řeháková Gymnázium Z. Wintra, Rakovník
Lucie Klatovská Gymnázium Z. Wintra, Rakovník
Lucie Vykouřilová ZUŠ Dvůr Králové n/L.
Aneta Pokorná ZUŠ V. Talicha, Beroun uč. J. Skořepová
Lucie Krejčová ZUŠ V. Talicha, Beroun uč. J. Skořepová
Zuzana Šmolíková ZUŠ Jagellonská Plzeň uč. J. Spěváčková
Petr Dudák ZUŠ Jagellonská Plzeň uč. J. Spěváčková
Zuzana Prokýšková ZUŠ Jagellonská Plzeň uč. J. Spěváčková

ÚSP DUHA Písek – vystavené práce
Vladislav Anděl uč. M. Uhrová
David Bartoš -„-
Roma Roš uč. L. Kudrová
Pavel Sup -„-
Radka Kloučková -„-
Eva Kuboušková -„-
Radka Sadílková -„-
Veronika Moudrá -„-
Kristýna Poláková -„-
Andrea Kleistnerová uč. M. Bláhová

Vystavené práce – objekty
Tereza Pešková Gymnázium Z. Wintra Rakovník
Filip Chládek ZŠ Broumov
Jakub Michalička Gymnázium Z. Wintra Rakovník
Josef Kolář -„-
Andrea Strnadová -„-
Pavlína Kolářová -„-
Jan Vožeh -„-
Kolektivní práce – ryba
Vrábíková Martina, Repová Lucie, ZŚ Dobříchovice uč. H. Žížalová
Zelingerová Martina, Švédová Dana