Do hvězdné trojice zpěváky doplní olympijská vítězka ze Soči a místní rodačka Eva Samková.

Do Vrchlabí se obě hvězdy těší

Obě hlavní hudební hvězdy se do Vrchlabí na svátek zlatavého moku velmi těší. „Ve Vrchlabí jsme hráli naposledy někdy v minulém století. Těšíme se sem a doufáme, že si s námi přijdete zazpívat a třeba i přiťuknout kelímkem dobrého zrzavého moku!" vzkazuje Václav Neckář.

Na dotaz pořadatelů, zda by přikývl i na společný duet s Ewou Farnou, se nevyjádřil odmítavě. „Zatím žádný společný duet nemáme, ale co není, může být. To záleží, jestli by i Ewa chtěla…," dodal tento herecký a pěvecký idol 60. let. Ewa Farna pojala svoji zdravici rovněž s nadhledem. „Přijďte si dát pivko a přijďte se podívat, jestli jsem vážně tak obézní jak o mně píšou. A když si budete myslet, že jo, tak mi to ale neříkejte. Já si tam totiž přijedu zazpívat, dělat to, co mě činí šťastnou. A o to přeci jde, a je jedno jestli nemáte třicet kilo i s postelí," vzkázala návštěvníkům polská zpěvačka s českým občanstvím, které patří mezi nejtalentovanější mladé zpěvačky posledních let.

Z odpovědí obou hlavních protagonistů je patrno, že o nečekaná překvapení během dne nemusí být nouze a pořadatelé jsou si toho vědomi. „Jo to mísení více světů, více generací a my věříme, že právě tato kombinace dá našim tradičním Krkonošským pivním slavnostem další rozměr. Očekáváme silné kulturní zážitky a věříme, že budou spokojeni i všichni návštěvníci," říká za pořadatelský tým Petr Ticháček.

Pro letošní ročník Krkonošských pivních slavností si pořadatelé opět připravili řadu novinek a překvapení. Jedním z nich bude Fotobedna, která každému zájemci umožní získat upomínkovou a především originální fotografii s nejrůznějšími rekvizitami či pozadím. Neméně zajímavou atrakcí pro všechny zdatné turisty je i Krkonošská pivní soutěž o pobyty na Friesových boudách či vouchery do pivní lázně.

Pro rodiny s dětmi bude vedle pódia připraven dětský park, kde vedle skákacích hradů, trampolíny a malování na obličej vyroste dětský hlídací koutek se školkou Makovička či horolezecká stěna.

Během dne se na pódiu vedle Václava Neckáře a Ewy Farny představí i vrchlabský svérázný soubor Cémur Šámur, punkoví dravci Driák, revivalové skupiny Kabát a Alibi rock či kapela Flendrs. Celý hudební maratón pak v sobotu dopoledne odstartuje svým koncertem Big band vrchlabské Základní umělecké školy. Akci moderuje Petr Říbal, moderátor TV Nova a rádia Evropa 2.

Město pomohlo, vstupné nepodraží

Díky finanční podpoře ze strany města Vrchlabí se pořadatelům podařilo udržet beze změny i vstupné. Kdo na náměstí přijde do 14. hodiny, bude mít vstupenku za 50 korun, po 14. hodině se cena zvýší na 100 korun. Děti do 130 centimetrů budou mít jako tradičně vstupné zdarma.

Na slavnostech zahrají:

10.00 BIG BAND ZUŠ Vrchlabí

12.00 JOYRIDE: Jirka Kavan a braši z Vrchlabí jako za mlada

13.30 DRIÁK: punkrockový nášup z Lánova nadzvedne i plotnu na sejkory

15.00 CÉMUR ŠÁMUR: vrchlabská experimentální jistota, která svou originalitou a svébytnou muzikou nikdy nezklame

16.30 EWA FARNÁ s kapelou: princezna české popové scény míří se svou živou kapelou do Krkonoš

18.00 FLENDRS: mladé hudební vrchlabské krvinky v čele s matadorem Alešem Vejnarem a jejich deodoranty

19.00 VAŤÁK: jednoznačně nejlepší Kabát revival ve střední Evropě

21.30 VÁCLAV NECKÁŘ s kapelou Bacily: hudební legenda s legendární kapelou

22.30 ALIBI ROCK: na závěr největší světové i české pecky do roztrhání těla

(jš)