Mediální workshop propojí televizi a internetová média. Herecká dílna se zaměří na klasické i loutkové herectví, na své si přijdou i mladí moderátoři.

„Novinkou je taneční dílna pod taktovkou lektorů z obecně prospěšné společnosti Ulice dětem. Děti se naučí základy breakedance, nejtvrdšímu druhu streetdance, který našel své kořeny již v 70'tých letech. Osvojí si také základní taneční pohyby stylu sreetdance (hip-hop, pop/lock, house)," říká Petr Ticháček z Radia Kulíšek.

Ve foyer Společenského domu Jilm je připravena i malá expozice Muzea výroby dřevěných hraček Detoa Jiřetín pod Bukovou a Parku miniatur památek Dolního Slezska Kowary. Akce vyvrcholí v neděli od 16 hodin závěrečným galaprogramem, ve kterém chlapci a děvčata předvedou výsledky své víkendové práce.

V minulosti na festivalu přijali účast herec a moderátor Miroslav Šimůnek, zpěvák a herec Milan Peroutka ml., herec Martin Holec, zpěvačka Kamila Nývltová, sportovní komentátor Václav Tittelbach, moderátor publicistických pořadů Martin Veselovský, režisér a herec Tomáš Magnusek, zpěvačka Míša Doubravová a další.

(jt)