POZVÁNKY

Trutnov

Karel Šíp a Josef Alois Náhlovský vystoupí ve středu 25. listopadu od 19 hodin v kině Vesmír s pořadem Všechnopartička.

Žacléř

Hudební festiválek Bornflos Rock se koná v sobotu 28. listopadu v Prkenném Dole, v restauraci U Kapličky. Začátek ve 14 hodin, hrát budou kapely Žold, Scelet, Exorcizphobia, Benjaming Band, Phobia of ego, Wishmasters, Nanovor, Effect.

Martinice

Výstava ručních prací martinických Šikulek a Kutilů se uskuteční 28. – 29. listopadu v zasedací místnosti obecního úřadu. Otevřeno bude od 13 do 17 hodin a k prodeji bude i publikace fotografií Martinice v běhu času.

Rtyně v Podkrkonoší

Cestopisná přednáška Jana Fábery nazvaná Cesta Laponskem za polární kruh se v kině na Rychtě koná ve středu 25. listopadu od 18 hodin. Výstava prací z dvanáctého ročníku soutěže Rtyňské foto, tentokrát na téma Úsměvy, je do čtvrtka otevřena v malém kulturním sále. Denně od 14 do 18 hodin. Součástí expozice jsou i snímky červenokosteleckých autorů Oldřicha Nermutě a Jana Kutílka.

Klub loutkářů Úpice sehraje v neděli v malém kulturním sále představení pro děti nazvané Bubáci. Začátek akce je v 15 hodin.

VÝSTAVY

TRUTNOV

Městská galerie: Duchovní krajiny Naděždy Čichovské, nová výstava bude zahájena zítra v 17 hodin. Potrvá do konce roku.

Výstavní prostor městského úřadu: Vladimír Kiseljov – Wagner a dračí energie. Výstava maleb inspirovaných hudbou Richarda Wagnera.

Muzeum Podkrkonoší: Sametová revoluce a Trutnov – výstava u příležitosti 20. výročí listopadových událostí potrvá do 6. prosince.  

Stráž obrany státu a léta ohrožení republiky – vernisáž začíná zítra od 17 hodin. Expozice bude otevřena do 10. ledna.

VRCHLABÍ

Krkonošské muzeum, nám. Míru: Malíř a sběratel František Karel Hron – v malé výstavní místnosti budovy kláštera.

ŽACLÉŘ

Městské muzeum: Výstava k 20. výročí sametové revoluce – otevřeno do 31. ledna.

TURNOV

Galerie muzea: V babiččině kuchyni od Tří králů do Vánoc. Výstava bude otevřena do 30. prosince.

UDÁLOSTI SVÁTKŮ VÁNOČNÍCH

Trutnov

Výstava betlémů v přízemí Staré radnice na Krakonošově náměstí začne slavnostní vernisáží v pátek 27. listopadu v 9 hodin.

Rozsvěcení vánočního stromu na Krakonošově náměstí se koná 1. adventní neděli 29. listopadu. Doprovodný program začne od 15.30 hodin.

Mikulášovny – zábavné odpoledne pro děti, se koná v úterý a ve středu 1. a 2. prosince v Národním domě. Pořad divadla Mazec a skupiny Ventilky a pumpičky začne vždy od 17 hodin.

Vrchlabí

Výstava ručních prací martinických Šikulek a Kutilů se uskuteční 28. – 29. listopadu v zasedací místnosti obecního úřadu. Otevřeno bude od 13 do 17 hodin a k prodeji bude i publikace fotografií Martinice v běhu času.

Vítězná

Adventní koncert se skupinou Oboroh a pěveckým sdružením Cantus Jaroměř se koná v sobotu 12. prosince v kostele sv. Jana Nepomuckého v Huntířově. Začátek v 16 hodin. Akci doprovodí vernisáž výstavy obrazů Jana Kalenského.

Úpice

Vánoční trhy a zpívání pod vánočním stromem se konají na náměstí T. G. Masaryka v pátek 4. prosince. Trhy potrvají od 10 do 17, kulturní vystoupení začnou od 16 hodin.

Žacléř

Vánoční výstava ve druhém patře Mateřské školy Na Pilíři se koná od 28. listopadu do 6. prosince. Zaměřená bude na papírové betlémy a zdobené perníčky, k vidění budou i práce dětí z mateřských škol, z mateřského centra Žabka a od seniorů z DD v Lamperticích. Ve všední otevřeno od 10 do 16, o víkendu od 13 do 16 hodin.

Bernartice

Adventní koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie se koná ve středu 9. prosince od 17 hodin. Vystoupí školní pěvecký sbor Corvus Corone.