Zajímalo by nás, jestli máš nějaké oblíbené místo v Krkonoších?
Můj přítel a jeho rodina jsou z Lomnice nad Popelkou. Nevím, jestli jsou to ještě Krkonoše, ale příroda je tam krásná a mám to tam moc ráda. Celé Krkonoše jsou kouzelné a je tam skvělá atmosféra a příroda, to ani nemusím říkat. Samozřejmě nejen Sněžka, ale ta Lomnice, to je moje „srdcovka".

Ochutnala jsi nějaké typicky krkonošské jídlo?
Ano, třeba plněný bramborák. Mám moc ráda tyto staročeská jídla. Jezdím se svou bývalou třídou do Špindlu, zajdeme do Krakonošovy krčmy a tam si dáme pivo Krakonoš a ty už zmíněné bramboráčky se zelím.

V kolika letech jsi začala zpívat a kdy jsi dostala první nabídku hrát v muzikálu?
Zpívám odmalinka. Už v šesti letech jsem zpívala v muzikálu „Myši", který se nakonec nerealizoval. První profesionální muzikál jsem dělala ve svých osmnácti letech a byl to „Robin Hood". Od té doby hraji v divadle „Kalich".

Jak se Ti líbilo vystoupení „Z muzikálu do muzikálu" v Lomnici nad Popelkou?
Toto vystoupení se mi moc líbilo. Hrála tam právě má budoucí rodina – můj přítel, jeho bratr a maminka – pod taktovkou Pavla Hrdiny. Příjemně mě to překvapilo, bylo to naprosto profesionální. V Lomnici a okolí jsou moc šikovné děti.

Jak zvládáš školu a zároveň práci?
Já už jsem minulý rok dostudovala pražskou Konzervatoř. Sice jsem se hlásila na vysokou školu (sociologie, humanitní vědy). Nepřijali mě, byla jsem desátá pod čarou, ale nakonec jsem ráda, protože mám hodně nabitý program a času mi mnoho nezbývá. Jednou bych ale třeba ještě studovat chtěla.

Nevadí Tvému příteli Romanovi, že Tvým seriálovým partnerem v „Ulici" je Matěj?
Hrozně moc mu to vadí. Doma si vždy spolu zkoušíme scénky. V levém sloupečku je napsáno to, co se dělá a v pravém, co se říká. On si přečte ten levý a lekne se: „Vy se tam budete se Štáfkem líbat? No to nepřežiju!" Samozřejmě, že žárlí, ale zdravě. Je to důkaz jeho lásky, spíš si mě jen tak dobírá.

Děkujeme za rozhovor.   

Gabriela Jakoubková