Jejich autorem je fotograf Miloš Šálek. Expozici pod názvem … prostě Trutnov zahájil nedávno za přítomnosti svých kolegů z branže, ale také zástupců města a desítek zájemců z veřejnosti. „Když jsem si snímky prohlédl, tak mi došlo, že jsem snad dosud žádnou výstavu, kde by byly jenom fotky z Trutnova, neviděl. Je to velmi zajímavé a podnětné i pro další fotografy. Miloš se stává skutečným profesionálem,“ uvedl k expozici fotograf Jiří Jahoda.

Sám autor se přiznal, že nejradši fotografuje Krakonošovo náměstí. „Přitahuje mne od malinka, protože tam celou dobu bydlím. Stačí, když je nějaké zajímavé počasí, honem seběhnu schody a můžu fotit. Nejradši však vylézám na střechu, odkud mám náměstí jako na dlani,“ svěřil se Miloš Šálek Deníku, pro který též často pracuje.

O uspořádání samostatné výstavy, která by byla věnována pouze Trutnovu, se fotograf dohodl s ředitelkou Galerie města Lucií Pangrácovou. „Snímků mám spousty a když slavíme to 750. výročí od založení města, je k jejich vystavení nejlepší příležitost,“ vysvětlil Miloš Šálek.

Záběry z různých trutnovských uliček, zákoutí, pohledů na horské scenérie z trutnovských výšek, které mladý autor během své dosavadní kariéry pořídil, se dají počítat do stovek. Však je také Miloš Šálek skutečným milovníkem svého rodiště. „V obýváku mám vystavenou fotografii o rozměrech 70 na 100 cm z Krakonošova náměstí. Každý, kdo k nám přijde a vidí ji, prohlásí – ty seš prostě patriot. Snímek je starý už šest let, je na něm strom zasypaný sněhem. Bylo to vlastně v době, kdy jsme tady měli snad nejvíc sněhu,“ řekl autor.

Ve své tvůrčí činnosti je velmi univerzální. Rád fotí městské ulice, památky a scenérie, ale věnuje se s oblibou i reportážní fotografii a dokumentaristice, zvláště při svých cestách po exotických zemích. Letos navštívil Kambodžu, za rok se chystá do Chile. „Mám rád teplo, takže se v zimě někam vydávám do jiného světa,“ dodal Šálek.