Na doskočišti Mamutího můstku se ve dnech od 7. do 9. srpna koná již 19. ročník festivalu Keltská noc. Letos je akce nabitá hvězdami. Už ve čtvrtek se všichni nedočkaví mohou těšit na místní nadějné kapely. Na večírku se představí Paralen i Ibalgin, Adapťáci, CZE-HUN a VHS.

Páteční program 8. srpna zahájí již tradičně Krkonošská Dechovka a dále se na podiu vystřídají: All Friends Dead, Lucky Losers, Matahari, Lety Mimo, Čankišou, Balage Band feat. Tereza, Vypsaná Fixa, Divokej Bill, Debbi, De Bill Heads. Keltskou noc v Harrachově poctí svojí účastí Ivan Hlas s kapelou ETC. Zastoupí tak Michala Hrůzu a kapelu Hrůzy, která vzhledem k nedávným událostem nemůže na festivalu vystoupit.

Ivan Hlas se na společných koncertech s kapelou ETC navrací ke svým rockovým kořenům – zde jej kromě stabilních spoluhráčů ze sestavy Ivan Hlas Trio doprovodí i muzikanti z kapely ETC.

Ivan Hlas se tak po letech navrátí k bigbítu a posluchači uslyší písně jako Malagelo, Na kolena, Jednou mi fotr povídá.

O den později, 9. srpna, se mohou účastníci Keltské noci těšit na: All these Memories, Faces are Fiction, Flattus, Trautenberk, Totální nasazení, Doctor P.P., E!E, SPS, Wohnout, Krucipüsk. O velké finále se již tradičně postará veselá domácí sestava Tři sestry.

Pro návštěvníky bude mimo hudby jako vždy připraveno i stanové městečko přímo na doskočišti Mamutího můstku, dětský koutek s nafukovacím hradem, oddychová zóna s čajovnou, soutěžní zóna Prima Cool a pro ty odvážnější i Bungee Jumping z televizní věže. V areálu najdete i stánky se suvenýry, klobouky, parukami a merchandisingem kapel.

K dostání bude klasické festivalové občerstvení, ale i tradiční krkonošské speciality jako „Sejkory a Kyselo". Výčepní místa budou nabízet nepasterizované pivo, alkoholické i nealkoholické nápoje a náročnější diváky jistě potěší koktejlový bar.

(njt)