Při vernisáži se zájemci seznámili s výrobou čokolády, mohli ochutnat řadu vzorků a nakoupit kvalitní produkci této oblíbené sladkosti. Svým uměním zdobení perníčků je také upoutala Dana Holmanová.

„Navázali jsme na loňskou úspěšnou výstavu, naší snahou bylo ji oživit něčím novým. Velikonoce mají své atributy, které nelze vyloučit. Například kraslice, pomlázky a podobně. Snažíme se ukázat tradice, ale také se podívat do současnosti,“ podotkl ředitel Krkonošského muzea v Jilemnici Jan Luštinec.
Velikonoce začínají podle ohlasu návštěvníků nabývat na kvalitě. „Výstava má několik rovin. Máme zde prvky křesťanské, pohanské, lidové, komerční.

Chceme lidem ukázat, že Velikonoce nejsou jen jarní svátky a komerční záležitostí, že to nejsou jen vajíčka a jídlo, které k tomu samozřejmě patří. Důležitá je velice silná vrstva křesťanská. Obraty jako „nevěřící Tomáš“, „vypít kalich hořkosti“, „potit krev“ a podobně sice často používáme, ale spousta lidí si neuvědomuje, že se váží právě k velikonočnímu období. Vzkříšení, zrození něčeho nového, o kterém se hovoří v kostelích, je tradice stále živá a má v sobě hluboký obsah. Poselství Velikonoc je tedy zvláště v dnešní době důležité zvláště pro lidské vztahy,“ dodal Jan Luštinec.