Sbor dobrovolných hasičů v Čisté u Horek pořádá každý rok v polovině února svůj Hasičský bál. Stejně tomu bylo i letos. Do vyzdobeného sálu čistecké sokolovny si nakonec našlo cestu sto šedesát tanečníků a tanečnic. Některé přivezl z Nové Paky zdarma svozový autobus, jiní přijeli sami nebo dorazili pěšky.

Konkurence akcí
To při souběžných akcích ve třech sousedních obcích a s přihlédnutí ke gradující chřipkové epidemii byla slušná návštěvnost. K tanci a pohodě zahrála skupina Průměr šedesát z Úpice. Hned při prvním kousku se parket zaplnil a tančilo se až do druhé hodiny ranní.

„Je u nás zvykem večer vylepšit nějaký programem. Letos jsme pro návštěvníky připravili vystoupení tanečníků Václava Kvíčaly a Terezy Stehlíkové. Tradicí jsou také volby nejsympatičtějších tváří bálu, které porota pečlivě vybírá v první části akce a před půlnocí probíhá dekorování," přibližuje dění na sále Ladislav Jiřička, starosta obce velitel čisteckých hasičů.

Porotci Jan Budil, Roman Benecký, Jiří Škorvánek a Jana Tryznová měli těžkou volbu, vždyť se vybíralo ze všech přítomných bez rozdílu věku. Důležitá je zábava a sympatické vystupování.

Miss a Missák
Miss Candr 2015 se nakonec stala sedmadvacetiletá slečna Kateřina Ježková z Hradce Králové a titul Missák si odnesl Jiří Volšička z Nové Paky. I ceny věnované sponzory pak putovaly převážně mimo Čistou. Hlavní cenu si odnesl Jiří Brádle ze sousedních Horek u Staré Paky.

„Tradiční dětský karneval sice letos v Čisté nebude, ale už probíhají přípravy na besedu o jeskyních, hasiči pořádaný mariášový turnaj nebo josefovské posezení ve Spolkovém domě," avizuje další akce Jiřička. „Do sokolovny pak jsou zváni myslivci a přátelé myslivosti na okresní výstavu trofejí, která se uskuteční pod taktovkou MS Černý háj v závěru března." V Čisté to prostě žije, tak „Přiďte pobejt!"   (fal)