Nutno podotknout, že zahajovacím dnem je ovšem už páteční večer 5. srpna. V parku zahájí Porciunkuli od 18 hodin kapela The Shackles, po ní přijde na řadu od 20 hodin kapela Patrola.

Po oba další dny bude připraven program plný hudby. V sobotu 6. srpna vystoupí například Hradišťan, Countrio – country kapela z jižní Moravy, Druhá tráva či Aleš Brichta s kapelou. V neděli 7. srpna se mimo jiné uskuteční čarodějná diskotéka, představí se Alibi Rock, oblíbená kapela z Jilemnice nebo Queen Revival. V parku u sokolovny je v sobotu přichystán program pro děti. Porciunkule je tradiční oblíbená lidová pouť spjatá se životem františkánů v Hostinném. Během pouti se nabízejí rovněž zajímavé možnosti pro turisty.

Muzeum s historickou expozicí bude otevřeno po oba dny. Nabídne se rovněž příležitost vystoupit na radniční věž. Ojedinělá expozice Galerie antického umění bude návštěvníkům Porciunkule přístupná v netradičních časech: v pátek 5. srpna od 9 do 20 hodin, v sobotu 6. srpna od 9 do 20 hodin a v neděli 7. srpna od 9 do 17 hodin.