Expozice Odložené případy bude zahájena zítra v 18 hodin. Autor nejčastěji používá techniku malby, kresby či americké retuše.

Malby jsou mnohdy považovány za depresivní a ponuré, přesto díla mají potenciál oslovit téměř každého pozorovatele. Kombinace malby s kresbou představuje pro Bolfa způsob autoterapie. Pocity nejistoty, úzkosti a ohrožení přenáší na plátno, čímž se s nimi vyrovnává.

„Stejně, jako epizody seriálu, jehož jméno jsem si vypůjčil, jsou i jednotlivé obrazy jaksi odložené. Každý byl součástí jiné série, trochu i jiného období, dohromady dávají nezvyklou skupinu, zároveň se však témata a atmosféra přelévají z jednoho do druhého. Vracím se na místa, která na mne měla jako na dítě nebo adolescenta výrazný vliv. Fotografuji je a porovnávám s vlastními vzpomínkami," říká o své tvorbě autor, který se představí v Trutnově.

Jde o práce, které se zabývají pamětí a jejími individuálními deformacemi. „Ta práce s místy, která pro mne měla v minulosti svou důležitost, nějak hyperbolizuje vzpomínkový materiál, akcentuje jisté penzum možností, nerealizovaných, nereálných situací, ke kterým však atmosféra, osobní či společenská situace mohla směrovat. Dalo by se říct, že se přes vizuální zkušenosti pokouším zorientovat ve světě, ve kterém se pohybuji," říká malíř Josef Bolf.

Autor v roce 2010 získal cenu Osobnost roku za výstavy Osobní dispozice v galerii Hunt Kastner Artworks, Už tě neuvidím v galerii Na shledanou ve Volyni a za realizaci mozaiky historické Jurkovičovy vily, kterou jej pověřila Moravská galerie v Brně. V letech 1996 až 2002 patřil do umělecké skupiny Bezhlavý jezdec, jež vznikla bez vymezeného programu spojením čtyř umělců.

Jeho práce jsou součástí sbírek Národní galerie v Praze, Galerie hlavního města Prahy, několika regionálních muzeí a dalších významných soukromých i veřejných sbírek v celé zemi i zahraničí.