Celý rozhovor si můžete přečíst Z D E.

Pozvání do redakce Krkonošského deníku k on–line rozhovoru přijal

Walter ELSCHEK

(na snímku), taneční mistr, trenér a porotce z Bene Dance Art Teamu.


Dobrý den, jak budete trávit letošní Vánoce a silvestra? (Jitka)
Silvestra i vánoční svátky v okruhu nejbližších. Na Vánoce bych měl být v Krkonoších, mezi svátky se v Trutnově uskuteční mezinárodní soustředění, příprava na MČR 2011, na silvestra naše páry tančí na společenských akcích, já jsem s nimi a Nový rok slavíme společně.

Chtěla jsem se zeptat, jestli sledujete letošní ročník Stardance a kdo si myslíte, že vyhraje: Aneta Langrová nebo Pavel Kříž? Co
vůbec této soutěži říkáte? (Lucie, Dvůr)
Byl jsem přítomen na první generálce před vysíláním a trochu jsem se podivoval výběru účastníků této soutěže, protože ne až tak navazoval (kvalitou) na předchozí ročníky. Pro mě osobně při zhlédnutí několika dílů byly nejlepšími tanečními páry Václav Masaryk a Monika Absolonová a Lukáš Hojdan s Jitkou Čvančarovou. Všichni byli příjemní při rozhovorech, chovali se přirozeně a tanečně z mého pohledu profesionála na tom byli nejlépe. Z tanečních párů, které jdou do finále, tipuji na vítěze Pavla Kříže, který za celou dobu odvedl největší kus práce. Šel do toho srdcem i otevřenou myslí. Je pohyblivý, rytmický, nebojí se, jeho taneční partnerka Alice odvedla kus práce i choreograficky.

Myslíte si, že má tanec v Trutnově před sebou úspěšnou budoucnost?
(Zbyněk)
No určitě :). Každým rokem nám přibývají studenti ze všech možných koutech Trutnovska. Máme účastníky z Úpice, Červeného Kostelce, Rudníku, z hor atd. Mladá generace, která nastupuje, myslím tím první stupeň základní školy, je budoucností trutnovského tancování. Když budou mít vztah k tanci, tak se do budoucna zlepší přístup ke společenským plesům a budou se více vyžadovat.

Co chystáte na příští rok? (Jirka, Trutnov)
Bude toho trochu více než v předchozí sezoně. Vstoupili jsme do spolupráce se sportovním klubem Freedom, s kterým jsme začali přípravu soutěže Taneční skupiny roku Trutnovska pro rok 2011, jež plánujeme na 6. února. To bude pro skupiny všech tanečních stylů, kroužků, skupin z regionu – mažoretky, street, hip hop, latina, atd. Bude to ve sportovní hale ZŠ Komenského Trutnov. Pak taneční centrum čekají regionální kola v choreografiích streetů, kde se budeme snažit probojovat na Mistrovství Čech, a poté se pokusit obhájit finálová umístění na MČR. 29. dubna nás čeká Mezinárodní den tance, na kterém se účastníme se ZUŠ Trutnov, a akce se uskuteční v Trutnově. Od 1. do 3. června se koná desátá Trutnovská taneční akademie a 26. června to bude 10. ročník Trutnov open opět s mezinárodní účastní a finalisty ME v latině a standardech.

Na koho z BDAT jste nejvíc pyšný? (Nikol, Trutnov)
Jsem pyšný na všechny, kteří u mě tančili a tančí, vybrali si mě jako trenéra a mohl jsem je vést. Na každém se projevila píle a práce a následně výsledky dosažené na soutěžích. Ti nejlepší studenti dnes stojí v rolích asistentů BDAT a vedou již vlastní výuky.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli Vaše taneční studio spolupracuje s nějakými okolními tanečními uskupeními. Děkuji (Iva, Poříčí)
Máte-li na mysli region Trutnov, tak ano, a to se sportovním klubem Freedom. V rámci České republiky s prestižní taneční školou HES Praha.

Chodíte si zatancovat i na plesy, nebo jen tančíte na soutěžích? (Zuzka)
Velice rád si chodím zatancovat na plesy. Myslím si, že každý tanečník, co se věnuje soutěžnímu tancování, si rád zatančí i na společenských akcích, kde není kontrolován porotou a hodnocen.