Po loňské výstavě Manželská erotika je můj koníček představí v Hippu dvě samostatné série kreseb na nové společné téma zeď. Ta může mít hned několik významů, což ostatně dokládá i to, že obě ženy zvolené téma pojaly tematicky úplně jinak.

Alena Valentová představí část připravovaného projektu Jiné tváře, který pojednává o pohledech lidí se zdravotním postižením a je primárně připravován pro Paprsek, příspěvkovou organizaci z Velkých Opatovic. Pomyslná zeď, která představuje předsudky a obavy, mezi námi a lidmi s postižením. Jde o samotný pohled autorky, doprovázeny pocity při setkání se samotnými klienty.

Kateřina Hůlková vytvořila volné ilustrace vybraných písní z alba The Wall od Pink Floyd, které také pracuje s tématem zdi - celospolečensky i niterně psychologicky. Některé z kreseb se drží historického pozadí dvacátého století, v jiných je zakomponovaná I současnost a osobní náhled autorky. Zpověď poválečné generace tak Kateřina Hůlková částečně převádí do současných reálií, jelikož jde o stále aktuální témata.

Vernisáž výstavy se uskuteční v Galerii Hippo v Bulharské ulici 63 ve středu 6. listopadu od 18 hodin. Výstava potrvá od 7. listopadu do konce letošního roku.

Pohlaďme každou dušičku
OBRAZEM: Pohlaďme každou dušičku