Uličkami, náměstím, parkem a dalšími prostory proudily davy lidí už od sobotního rána. Řada z nich si nenechala ujít úvodní slovo starosty města Karla Klímy. Porciunkuli označil za důležitou tradici, která má už 328 letou historii.

„Srpnový začátek roku 2011 patří Porciunkuli jako všechny roky předtím. Letošní má jednu zvláštnost. Když si loni děti připomínaly 750. výročí od založení města, hledaly věci, které tu chybí. Přišly na pozoruhodnou myšlenku. Že městu chybí hymna. A tak se Jaroslav Černý rozhodl dětem pomoci a hymnu společně vytvořili,“ předeslal Klíma. Hymnu si pak v podání dětí poslechli návštěvníci společně s polskými a německými partnery Hostinného. Poté se již na pódiu rozproudil hlavní program, který zahájila rtyňská rodačka Kamila Nývltová se svou kapelou Fancy Free. Návštěvníci si mohli vychutnat řadu dalších kapel, souborů i dobrou zábavu.

Na pódiu se objevil například Hradišťan, oblíbená travesti show, Juwana Jenkins and Tony Blueband, Druhá tráva. Mnoho posluchačů směřovalo před půlnocí do Hostinného na koncert Aleše Brichty s kapelou. Také vedlejší scéna v parku nezůstala s nabídkou pozadu. Kromě vystoupení kapel z regionu a diskotéky přichystala například výstavu psů.

Ve stáncích převládal pouťový sortiment a u řeky se jako na každé pouti překřikovali vyvolávači atrakcí. Kromě běžných kolotočů a dalších „točidel“ a autíček ani v Hostinném nechyběl třicetimetrový řetízák, aquazorbing nebo trampolíny.