„Je logické, že se točily Bony a klid 2, protože jedničku mají lidé stále v srdcích," řekl herec Roman Skamene, který ve filmu  představuje bývalého veksláka Bínyho.

Režisér obou dílů Vít Olmer prozradil, že nápad na natočení filmu vznikl ve vinárně. „Mluvili jsme o tom, jak vlastně dopadli bývalí veksláci a napadlo nás natočit  film o osudech hrdinů filmu Bony a klid," řekl režisér a upozornil, že všechny příběhy a příhody, které se ve snímku objeví, vycházejí ze skutečných událostí.

Účastníci besedy mohli vidět ukázku z připravovaného filmu, v níž vystupuje bývalý vekslák Richard, který se stal starostou a pořádá velkolepou oslavu svých narozenin.

Besedy se zúčastnil také autor scénáře prvního dílu Radek John, který u dvojky působil jako supervizor. „Druhý díl je mnohem mrazivější než první," prohlásil.

Podle něj byli veksláci ve své době velmi vlivní a velmi kreativní. „Byli to vlastně vítězové nad socialismem," podotkl Radek John a Vít Olmer s úsměvem připomněl, že když byl film Bony a klid po natočení zakázán, veksláci si jej sehnali, natočili na kazety a za velké peníze prodávali.

„Jejich vekslování tehdejšímu státu příliš neškodilo. Po revoluci se však  změnili na politické podnikatele. Byl to například „kmotr" Mrázek, který se později stal obětí vraždy, dnes je to Ivo Rittig," řekl Radek John. Podle něj takoví lidé svým podnikáním vytvořili tunely,  které stát  stály už miliardy korun.

Některé jejich příběhy filmaři využili.  „Filmová scéna, v níž si starosta pořídí dvojici koz, je inspirována příhodou plzeňského 'kmotra'  Jurečka," upozornil se smíchem Radek John.

Podle tvůrců trvalo natáčení 24 dní. „Na place jsme byli i 14 hodin denně," uvedl Roman Skamene. Pro něj byl prý film pozoruhodný i tím, že při natáčení  měl na sobě poprvé v životě  oblek.

Premiéra snímku, v němž opět  hrají i Jan Potměšil či Veronika Jeníková, se uskuteční 22. května v pražské O2 Aréně. Pořadatelé tvrdí, že na akci zahraje legendární skupina Frankie Goes To Hollywood, jejíž hudba oba díly doprovází.