Byla to na místní poměry obrovská akce. Krajčo je v Chotěvicích doma, žije tam 18 let. Otevřený byl v sobotu i kostel, který nedávno získal do svého vlastnictví.

"Chci všem poděkovat za krásný sobotní den. Naše obec Chotěvice slavila 660 let a přestože předpověď celý týden nebyla nijak oslnivá, pan farář na ranní mši slíbil, že bude krásně a bylo. Skoro jako nějaký "Chotěvický zázrak". Jednalo se asi největší akci, kterou naše obec zažila. Váš několikatisícový nápor se ale díky místním "spolusousedům" a panu starostovi a jeho rodině povedl zvládnout a doufám, že jste nakonec měli stejnou radost jako já resp. my," komentoval Richard Krajčo akci na sociálních sítích.

Chřadnoucí kostel sv. Petra a Pavla v Chotěvicích se snaží zachránit zpěvák a herec Richard Krajčo s manželkou Karin. Teď už je jejich.
Richard Krajčo se stal majitelem kostela v Chotěvicích. Podívejte se, jak vypadá

"Do kostela se vás nakonec přišlo během dne podívat těměř 450. Doufám, že jste nám něco napsali do kroniky… Až se příští neděli vrátím, tak si počtu. Děkuju panu faráři Drahomíru Vojtěchovi Dvouletému, že přijel až ze Slovácka s námi porozjímat. Slibuji, že zapracuji na ozvučení kostela. Teď přes prázdniny vyměníme podlahu a začneme řešit věžní hodiny (rozpočet je 960 000 korun) a výmalbu," upřesnil k situaci s kostelem, který má ve svém vlastnictví.

Richard Krajčo s manželkou Karin zachraňují kostel v Chotěvicích.
Richard Krajčo kupuje kostel v Chotěvicích. Byl to spásný nápad manželky, říká