Olga Lounová a Filip Rožek slavnostně odhalili v kostele obrazy křížové cesty, které pomáhali restaurovat. Připojili se tak k Jaromíru Jágrovi a Leoši Marešovi, kteří mají svoji vizitku za pomoc s restaurováním obrazů v Chotěvicích od loňského října.

Richard Krajčo a Jaromír Jágr bavili diváky v kostele v Chotěvicích.
FOTO: Jaromír Jágr a Richard Krajčo bavili diváky v kostele v Chotěvicích

Richard Krajčo představil i několik novinek, jimž dominují zrestaurovaný, 174 let starý hlavní obraz za oltářem a neobvyklá zpovědnice v podobě přístroje z telefonní budky. Nadále pokračují opravy kostela. Jeho severní stranu obklopilo lešení kvůli rekonstrukci fasády.

Richard a Karin Krajčovi pozvali na zahájení sezony do jejich kostela v Chotěvicích Olgu Lounovou a Filipa Rožka.Originální zpovězdnice v kostele v Chotěvicích.Zdroj: Miloš Šálek

Další známou osobností, která se představí při speciální akci v kostele sv. Petra a Pavla, bude zpěvačka Lucie Bílá. Jednadvacetinásobná držitelka Českého slavíka pro nejpopulárnější českou zpěvačku roku přijede do Chotěvic v neděli 9. června a vystoupí od 19 hodin v recitálu s klavíristou Petrem Maláskem. Zároveň odhalí další z restaurovaných obrazů křížové cesty.

Zdroj: Miloš Šálek
Zdroj: Miloš Šálek