Na českou rockovou muziku, dobré pivo a nějaké to masíčko na ohýnku lákají pořadatelé festivalu Rovenská rocková noc.

Festival vypukne již tuto sobotu 4. srpna na fotbalovém hřišti v Rovensku pod Troskami. Začátek je plánovaný na 18 hodin. Areál se návštěvníkům otevře již v 17 hodin.

Posluchači se mohou těšit na čtyři české rockové kapely: Harlej, Alkehol, Komunál a Seven.

„Rozhodli jsme se uspořádat první ročník festivalu, abychom vrátili do Rovenska pod Troskami nějaký ten kulturní život. Dříve jsme tu měli spíše folk country události. Když se akce vyvede, rádi bychom z ní udělali tradici. S tím souvisí i rozšíření programu o více kapel a také nějaký ten doprovodný program. Uvidíme, jak se to poprvé vydaří," řekl za pořadatele Jan Vaníček.

Každá kapela bude hrát v průměru hodinu a půl až hodinu a tři čtvrtě.

Začne pětičlenná rocková parta Seven z Mladé Boleslavi. Pokračovat budou rock metaloví Komunál z Chlumce nad Cidlinou. Jako třetí zahrají rock punkový Alkehol z Prahy a večer zakončí též pražští Harlej se svými dravými, energetickými a chytlavými rockovými písničkami.

„Vzhledem k omezené kapacitě místa parkování u hřiště bude cesta ke hřišti pro auta uzavřena. Parkovaní ale bude po celém Rovensku," dodávají pořadatelé. Vstupenky na festival stojí v předprodeji 300 Kč. Na místě pak budou k mání za 350 Kč.

ROVENSKÁ ROCKOVÁ NOC

festival domácích rockových kapel

Kdy: sobota 4. srpna od 18 hodin (otevření areálu v 17 hodin)

Kde: fotbalové hřiště, Rovensko pod Troskami

Kapely:

Seven

Komunál

Alkehol

Harlej

Vstupné: 300 Kč v předprodeji, 350 Kč na místě

Parkování: Vzhledem k omezené kapacitě místa parkování u hřiště, bude cesta ke hřišti pro auta uzavřena. Parkovaní bude po celém Rovensku.