Respektive v Hotelu 
pod Zvičinou, kde o uplynulé neděli proběhla vernisáž výstavy fotografií Martina Wágnera s názvem Kde začíná Evropa.

A možná je pro tuto dobu, kdy je na Rusko rozdílný názor, takřka příznačné, že všechny fotografie jsou černobílé. Martin Wagner na fotografiích mapuje život lidí deváté nejlidnatější země světa od devadesátých let minulého století. „Ukazuje a dokumentuje život běžných lidí v Rusku. Prostřednictvím černobílé fotografie zachycuje neobvyklým způsobem atmosféru v Rusku od západu na východ," informovala Deník Silvie Pýchová z Hotelu pod Zvičinou a dodala, že lidé na snímcích spatří například transibiřskou magistrálu, vulkanology na Kurilských ostrovech, pastevce sobů na Sibiři či lovce velryb na Čukotce.

Martin Wágner vystavuje jak v České republice, tak v zahraničí, jeho fotografie získaly opakovaně ocenění v soutěži Czech Press Photo.

„Součástí vernisáže byla projekce dvou stovek autorových fotografií a komentovaná prohlídka výstavy. Zahájení výstavy hudebně doprovodil Filip Pýcha několika ruskými lidovými písničkami," dodala Silvie Pýchová.

Výstava, která prezentuje přes třicet fotografií Martina Wágnera, probíhá v kolonádě Hotelu Pod Zvičinou až do 14. června.