Podkrkonošské slavnosti úrody proběhly v tradičním duchu za krásného počasí a viditelné pohody všech přítomných. Hlavní program začal dopoledním průvodem od Sboru Dr. K. Farského směrem do parku Ostrov, který si nenechaly ujít stovky Semiláků i návštěvníků odjinud a lemovaly chodníky téměř po celou cestu.

Během dne pak program pokračoval vystoupeními mažoretek, dívek ze ZUŠ Jilemnice, dogdancingu v podání Moniky Rezlerové a jejích psů Keysi a Eimmi či dalších vystoupení. Kromě domácích zvířat a koní byli v parku Ostrov k vidění i historická auta, traktory a zemědělské stroje. Děti se pak vyřádily v řemeslných a výtvarných dílničkách. V kulturním programu před zámkem vystoupila Dechová hudba Táboranka, dále děvčata z Dětského domova v Semilech, cimbálovka Dyjavanek. Hlavně děti zaujal v 80. letech populární Standa Hložek (na snímku), a mládež a starší se pak vyřádili při tradiční večerní rockové zábavě.

V průběhu Semilského pecnu byli vyhlášeni také vítězové soutěže Semily město kvetoucí. V kategorii Okna a balkony vyhrála Eva Hlavová, před Hanou Hauptovou a Petrem Syrovátkou, v kategorii Zahrádky a předzahrádky zvítězil František Kousal před Janou Hájkovou a Petrem Syrovátkou. Všichni ocenění obdrželi od místostarostky Leny Mlejnkové poukázky na zboží v místním zahradnictví.

(pjs)