To vše k slavnostem úrody Semilský Pecen patří již od začátku šestileté historie. Letošní ročník, který začne dnešním večerním koncertem na Ostrově a bude pokračovat celou sobotu, má ale být něco extra. „Slavnostní sobotní průvod městem letos jistě předčí, co do velikosti, nadšení účinkujících a pompéznosti, i slavné průvody z dob minulých,“ slibuje semilský starosta Jan Farský.

Znáte Semily?

Jednou z novinek Pecnu bude velký rodinný kvíz o Semilech. Zájemci mohou otestovat své znalosti rodného města zítra od 9 do 16 hodin v informačním středisku. V 16 hodin na pódiu před zámkem pořadatelé vylosují výherce, který si bude moci město prohlédnout z ptačí perspektivy při vyhlídkovém letu.
„Další novinkou se stane dozajista okružní jízda vláčkem se zastávkami u nejhezčích částí města. Jezdit se bude zcela zdarma,“ uvedl starosta. Vláček bude zítra od 10 do 16 hodin vyjíždět od drogerie Drobek a zastaví se například u roubenek v Jílovecké ulici, kde bude připraven program pro děti.

Ozdobou letošních slavností se určitě stane vystoupení nejznámější cimbálové kapely Hradišťan zítra ve 13 na pódiu před zámkem. Tamtéž, ale v 16.30, zahrají nestárnoucí Rangers v novém složení.

Součástí Pecnu bude slavnostní vyhlášení nových držitelů značky Regionální produkt Český ráj. To se odehraje zítra na pódiu před zámkem v 10.15 a prestižní certifikát při něm obdrží pět regionálních výrobců.

Semilský pecen je slavností nejenom úrody samé, ale také zemědělství a řemesel. Po celý zítřek si návštěvníci Ostrova budou moci nakoupit ve stáncích výrobky řemeslníků.

Výběr z programu:

Pátek
18.30 – Ďolík fest na Ostrově, účinkují dramatické a hudební soubory

Sobota
8.30 – ekumenická bohoslužba ve Sboru Dr. Farského
9.30 – průvod městem od Sboru Dr. Farského na Ostrov
10.00 – slavnostní zahájení Pecnu na pódiu před zámkem
10.15 – předání certifikátů Regionální produkt Český ráj
10.30 – dechová kapela Semilská 12
13.00 – hraje cimbálová kapela Hradišťan s Jiřím Pavlicou
14.45 – Big Band Železný Brod
16.00 – vyhlášení výsledků rodinného kvízu o Semilech
16.30 – vystoupení skupiny Rangers
19.00 – Angreštová fošna, punk rock klaunů z Českého ráje
20.00 – skupina Suffering Souls, rocková zábava
Program na Ostrově: 10.30 – 11.00 – skupina historického šermu Salvia