Proč jste se přihlásila do soutěže Česká Miss 2014?
Do soutěže jsem se přihlásila, protože si myslím, že život je o tom plnit si své sny a překonávat výzvy. Od dětství jsem Českou Miss sledovala v televizi a přála jsem si se zúčastnit. I proto jsem na sobě pracovala, nic není zadarmo. Vím, že to pro mě bude ohromná životní zkušenost.

Máte nějaké zkušenosti s podobnými soutěžemi?
S podobnými soutěžemi zkušenosti nemám, nikdy jsem se do žádné jiné nepřihlásila.

Jak jste se připravovala?
Myslím si, že se na soutěž nedá připravit během chvíle. Je to taková celoživotní příprava. Přístup k životu, otevřenost, pohotovost. Určitě je důležitá výchova rodičů a také vliv přátel.

Co bylo v předkolech nejtěžší?
Samozřejmě mluvit před porotou v nervozitě není snadné, ale mě vysilovalo dlouhé čekání ve druhém kole, kde už se vybírala finálová desítka slečen. Než se všechny soutěžící vystřídaly v různých částech semifinále, bolest hlavy mě nešetřila.

Pokud byste vyhrála, jak vidíte svou budoucnost?
Vím, že pokud bych vyhrála, změní se mi život. Zastupovala bych Českou republiku na světové soutěži, vystupovala bych na veřejnosti. Určitě by to nebylo snadné, ale postupem času se člověk dokáže přizpůsobit všemu. Rozhodně bych svou budoucnost viděla pozitivně.

Simona Šimková je ročník 1992, studovala Střední školu managementu a služeb obor cestovní ruch a jazykovou školu angličtinu. Nyní se živí modelingem. Mezi její zájmy patří jízda na kole, volejbal, badminton, běh, cestování a sledování filmů.

O postup do finále se utkalo během semifinále v Praze třiapadesát dívek, které postoupily z castingu na několika místech republiky.

V lednu finalistky odletí na natáčení a focení na Mauritius. Finále soutěže v březnu letošního roku rozhodne, která z deseti finalistek získá jubilejní, desátou, korunku České Miss. Udělovat se budou tradičně i další tituly.