Po čtvrtečním koncertu Jakuba Smolíka, který pobavil, rozplakal a nakonec i roztančil publikum, se chystá hned v úterý koncert kapely Spirituál Kvintet. Ta nahradí původně plánované vystoupení Vladimíra Mišíka a ETC, které muselo být zrušeno pro zpěvákovy zdravotní obtíže.

Spirituál Kvintet patří mezi nejoblíbenější kapely zaměřené na folk, spirituály, renesanční a barokní hudbu a lidové písně. Je vůbec první folkovou kapelou, která vznikla v České republice. Letos slaví již 54 let své existence. Mezi hity, které zazní i v Sedmihorkách u Turnova a bezpochyby je zná každý, patří „Za svou pravdou stát"," Batalion", „Kocábka", „Až se k nám právo vrátí", „Zelené pláně" a mnohé další.

Koncert pro celou rodinu začne ve 20 hodin. Sedmihorské léto pak za týden, 7.srpna pokračuje koncertem populární zpěvačky Nadi Urbánkové, která vystoupí s oblíbenou kapelou Bokomara Luboše Javůrka. Uzavírat Sedmihorské léto bude koncem srpna Jaroslav Dušek s představením Čtyři dohody. Podrobné informace naleznete na www.sedmihorskeleto.cz.

Pokud chcete lístek na Spirituál Kvintet zadarmo, zkuste odpovědět na soutěžní otázku: Kolik českých sólových zpěvaček je letos na programu Sedmihorského léta. A jejich jméno?

Odpovědi zasílejte do pondělního poledne na adresu lidmila.pavlova@denik.cz. Nezapomeňte uvést své telefonní číslo.