Celodenní slavnostní program je připravený, nese podtitul Ten pravý lázeňský život dvacátých let. Mezi účinkujícími, kteří letos do krkonošského města zavítají, je Kamil Střihavka. V rozhovoru pro Deník zpěvák s nadsázkou a úsměvem přiznal, že je tak trochu „lázeňský povaleč."

V sobotu 6. června budete hostem zahájení lázeňské sezony v Janských lázních. Jaký repertoár jste pro tuto příležitost vybral?
Playlist na vystoupení Leaders! připravuji vždy těsně před koncertem samotným, ale mnohdy jej měním v průběhu večera podle nálady a atmosféry, která je na každém koncertu jiná. Zkráceně bych to nazval průřezem mé, bezmála třicetileté, hudební kariéry tak, jak jsem procházel všemi hudebními projekty. (No Guitars! BSP, Woo-Doo Band, Leaders! atd…) Samozřejmě nebudou chybět pecky, bez kterých si koncert nedovedeme představit nejen my, ale ani naši fanoušci, včetně posledních novinek.

Pokud jde o lázně jezdíte do lázeňských měst jenom koncertovat, nebo si občas dopřejete lázně jako dovolenou?
Pocházím z Teplic, což je jedno z mnoha lázeňských měst v té naší krásné zemičce. Díky tomu jsem vlastně tak trochu ,,lázeňský povaleč" a užívám si atmosféry, kterou znají všichni, kteří v takovýchto městech žijí.

Jak byste si takovou lázeňskou dovolenou představoval? Co by vám udělalo na zdraví a na duši dobře?
Zřejmě co nejmíň lidí kolem a ticho! :-)

Letos jste oslavil kulatiny jaká je padesátka pro chlapa?
Na tuhle otázku odpovídám vždy stejně: na takovéhle rozjímání nemám čas. Ale pro mě, se touhle (byť pro mnohé zlomovou) číslicí nic nemění. Dokud mám energii na čerpání všeho, co život přináší, a drží zdraví, je to opravdu jen číslo. Rád se obklopuji a spolupracuji s mladými lidmi, včetně mé kapely The Leaders!, a čerpám jejich energii, která je u mladších ročníků, zdá se, bezedná. Krizi středního věku jsem pro nedostatek času nezaznamenal, a tak se mi snad vyhne i krize chlapů po padesátce. Mým životním krédem je: ,,a živote hyjó… a u toho i zůstanu.

V poslední době jste i fanoušky překvapil divadelní hrou Tolik hlav. Proč jste se pustil do divadelního světa, jak jste se cítil jako režisér a jak jste s výsledkem spokojen?
Před dvěma lety jsem napsal scénář k inscenaci Tolik hlav a v průběhu oněch dvou let, jsem dával dohromady celý tým, včetně obsazení. Bylo to pro mě, řekl bych ,,občerstvující". Těch projektů, které mám v pomyslných šuplících, je povícero a ne všechny jsou pouze hudební. Mé pozvání na spolupráci v činoherním představení přijaly takové herecké osobnosti, jako Zdena Hadrbolcová, Kristýna Leichtová, do hlavních rolí pak Jan Dolanský a Jan Zadražil. Premiéru jsme měli letos 26. dubna v Praze na Baráčnické rychtě. V průběhu zkoušení jsem si uvědomil, jak je vzácně krásné, potkat takovéhle srdcaře a krásné lidi v jednom. Můj pocit autora, režiséra a producenta v jedné osobě, je prostě skvělý! Hlavně díky reakcím diváků i těch nejbližších v mém okolí. Jsme malé, nezávislé a v mnoha směrech undergroundové divadlo a rádi si hrajeme. Určitě bych touto cestou rád pozval vaše čtenáře na naše divadelní představení a vše podstatné najdete na www.tolikhlav.cz Samozřejmě jsme i na Facebooku. Dokud si hrajeme, tak žijeme!

To nejdůležitější: co vás letos ještě do konce roku čeká?
Kromě koncertování s mou kapelou The Leaders! vystupuji koncertně s projektem BSP a Supergroup. Po letní koncertní ,,Open" sezoně se moc těším na vánoční akustické turné s Leaders!. A hlavně mě čeká něco, co dlužím nejen sobě, kapele, ale hlavně svým fanouškům! Jde o nové album, na kterém jsem začal pracovat tři dny po premiéře divadelního představení Tolik hlav a které je pro mě v současné chvíli absolutní prioritou. A živote hyjóóó…

(ifri)