Pony centrum JK připravilo návštěvníkům nabitý program. Mohli se tu seznámit s kladrubskými koňmi . Jak se dříve sváželo dřevo a sekala tráva předvedla rodina Nývltových z Úpice. Jejich chladnokrevní hřebci nakládali těžké klády na vůz, pomocí historických strojů simulovali žně v minulém století. Sehranost koně a jeho pána byla po celou dobu ukázek perfektní. Není divu. Jak uvedl moderátor akce, Nývltovi používají koně k práci běžně.

Kaskadérská skupina Caballos si letos pro diváky připravila ukázku středověkého turnaje. Diváci tak viděli nejen rytířská cvičení se zbraní, ale také dřevcový turnaj. Členky souboru ukázaly kaskadérské kousky, při kterých za jízdy opouštěly sedlo. „Skupina se účastnila natáčení nového českého filmu Jménem krále, který právě přichází do kin,“ prozradil jeden z účinkujících. Kaskadéři také v programu Hořící Ludvík předvedli ohňovou šou a hořícího jezdce.

Z dalších zajímavých vystoupení se líbilo představení Mistr kat divadla eMILLIon. Jak vypadala spravedlnost ve středověku se přesvědčily i tři dívky z řad diváků, nechyběla dokonce poprava. Nechyběla ukázka, jak se v minulosti jezdilo na dámském sedle.

Celodenní program doplnila nabídka velkého množství stánků s ukázkami řemesel. Pro děti kreslil a soutěžil Jan Honza Luťanský. Zájemci se mohli projet na koni, poníkovi nebo v kočáře.