„Začaly zápisy do klubu, takže nabíráme nové členy. Až do října pokračují zápisy do tanečních, které začínají v listopadu. Do té doby jsme plně vytíženi na taneční parketu," říká tanečník, trenér a choreograf Walter Elschek.

Nejlepší výsledek

Jeho svěřenci už stačili nasbírat řadu úspěchů. „O uplynulém víkendu se konalo mezinárodní klání Prague Open, na kterém startoval nově složený trutnovský pár Václav Žoudlík a Daniela Strašilová (na snímku), který tancuje ve třídě A," podotýká Walter Elschek a pokračuje: „I díky intenzivnímu tréninku skončili v Praze na osmdesátém místě ze 120 startujících párů z celého světa. Je velký úspěch, že se jim podařilo projít přes redance do 2. kola. Jedná se o nejlepší výsledek trutnovského páru na soutěžích světové taneční federace WDSF."

Podle Elschekových slov nyní na trutnovské tanečníky ve všech třídách čekají české soutěže. „Jedná se o soutěže postupové. Znamená to, že tanečníci díky svým výsledkům bojují o postup do vyšších tanečních tříd, aby se dostali postupně až do té mezinárodní s označením M," vysvětluje.
Napilno mají také taneční skupiny z Bene Dance Art Temu, které dnes zahajují kompletní přípravu na nové choreografie jak v kategorii dětí, tak juniorů.

Mezinárodní akce

Plný diář má v současné době i Walter Elschek, který jako porotce objíždí domácí i zahraniční soutěže. „Nyní jsem od českého tanečního svazu dostal důvěru a vybral jsem nejlepší české páry, které si s sebou 22. září vezmu do Polska na závod v týmech, jehož se účastní tanečníci z devíti zemí," podotýká. Z České republiky tak do Polska odcestují čtyři taneční páry: dva jsou ze Zlína, jeden z Hradce Králové a jeden z Liberce. „V kategorii dospělých se jedná o semifinalisty Mistrovství České republiky v latině a ve standardu, v juniorech jsou to to finalisté domácího šampionátu ve své kategorii," upozorňuje Walter Elschek.

Ten v nejbližší době jako porotce odcestuje také na mezinárodní taneční soutěže do Německa, na Slovensko a opět do Polska. Zúčastní se také řady českých klání. „Můžu také říct, že jsem byl opět přizvaný k jednoho pořadu, jenž poběží na televizi Prima. Podrobnosti ale zatím nebudu prozrazovat, diváci se dočkají na začátku příštího roku," dodává Walter Elschek.